Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-04-16- 8:05

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 214 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Ar nereiktų sukonkretinti
StandartinėParašytas: 2011-11-24- 11:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-17- 14:48
Pranešimai: 530
Miestas: Palanga
Ar nereiktų sukonkretinti atsakymų? Taip, būtent atsakymų. Dabar atrodo, klausimas lyg ir konkretus, tačiau atsakymai - labai išplėsti ir nekonkretūs ir dar įvairiai interpretuojami. Gaunasi taip, kad pagrindinis atsakymas į klausimą lyg ir yra, o atlygis atitenka papildžiusiam (arba tiksliau sakant "daugiau žodžių panaudojusiam") atsakymą. Pavyzdys - mano ir GAdo atveju. Jis pirmesnis pasakė, ką aš paantrinau. Nebūčiau rašęs atsakymo iš vis, jei būčiau perskaitęs GAdo komentarą, tačiau, kol rašiau, jis pirmesnis atspausdino. Manau, kad GAdas mane aplenkė, nors tik 3 minutėm, bet jis pirmesnis. Ar aš neteisus?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Aciu nesitikejau, nes
StandartinėParašytas: 2011-11-24- 12:46 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 14:23
Pranešimai: 408
Miestas: Kaunas

Aciu *hello* nesitikejau, nes nesijauciu daugiau žinas nei, bet kuris kitas 8-) tiesa pasakius labiausiai patiko pats žaidimo procesas, jėga. *thumb* O su klausimu reiks gerai galva pasuk :-/



Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Klausimas buvo: Kokia yra
StandartinėParašytas: 2011-11-24- 13:47 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-04- 12:31
Pranešimai: 285
Miestas: Marijampolė
Klausimas buvo:

Kokia yra miltelinių plienų gamybos esmė, arba dėl ko atsiranda plieno savybių pagerėjimas jį gaminant milteliniu būdu?

 

Atsakymas jau buvo:

1.Plienas pereidamas iš skystos būsenos į kietą nesusiliečia su oru

2. Plienas perkaitinimo būsenoje išbūna tik sekundės dalis, dėl to nespeja pablogėti struktūra dėl perkaitinimo.

Abu punktai vienodai svarbūs ir antras punktas tikrai nėra papildymas.

 

Ričardai K., tavo atsakyme kalbama apie detalių iš miltelių gamybą, o ne apie miltelinio plieno gamybą. Gaminant miltelinį plieną, plieną iš pradžių išlydyti reikia.

 

Kaip sakiau, pirmą punktą paminėjo daug kas, bet antrą tik Tony. Be to jis bandė atsakyti į klausimo dalį dėl ko ko atsiranda savybių pagerėjimas. Jo atsakyme trūksta vienintelio žodžio - inertinės dujos. Todėl toks mano sprendimas, bet kaip sakiau, jis negalutinis.

 

 

 


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-11-24- 14:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-17- 14:48
Pranešimai: 530
Miestas: Palanga
Aš jokiu būdu nepretenduoju į prizą, neduok dieve. Atsakinėjau tik į Vlado klausimą: "o be to, kai plienas gaminamas iš didelės išlyditos plieno masės, kas dar neigiamo vyksta (kas praktiškai nevyksta miltelinės technologijos metu)?". Nuoširdžiai sveikinu Tony su laimėjimu. Tačiau, Tomai, iš Tavo paskutinio komentaro matau, kad nesupratai, ką norėjau pasakyti, o atrodo taip viską aiškiai išdėsčiau. Reikia tik dar kartą perskaityti GAdo ir mano atsakymus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-11-24- 15:50 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10044
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius

Ričardas.K rašė:
Ar nereiktų sukonkretinti atsakymų?


Gerai, sukonkretinsiu sukompiliuodamas atsakymus: :)

Miltelinė plieno gamybos technologija yra sudėtinė miltelinės metalurgijos dalis, kuri skiriasi nuo kitų gaminių "miltelinės" gamybos pagal šiuos požymius:

- plieno milteliai paruošiami tik vieninteliu būdu - atomizuojant. Atomizacijos metu plienas pereidamas iš skystos būsenos į kietą nesusiliečia su oru, todėl nevyksta oksidacija ir perkaitinimo būsenoje lašeliai išbūna tik sekundės dalis, dėl to nespeja pablogėti struktūra dėl parkaitinimo, kuris neišvengiamas liejant plieną tradiciniais būdais.

- gaminant miltelinį plieną, antra fazė netaikoma ir skirtingų rūšių plieno ar kitų komponentų milteliai tarpusavyje nemaišomi. Plieno miltelių taigi ir galutinio produkto cheminė sudėtis apsprendžiama pirmoje fazėje.

- plieno milteliai vienu metu sutankinami ir sukepinami - supresuojami sulydant karšto izostatinio presavimo būdu. Kaitinimo temperatūra yra žemesnė už plieno lydymosi temperatūra, todėl išlieka atomizavimo metu susidarius plieno struktūra. Supresuojant tokiu būdu miltelių masę, gauname lygesnį legiruojančių elementu pasiskirstymą pliene bei gaunasi smulkiagrudžiai karbidų kristalai ir plieno kietumas pasiekiamas 1-2HRC didesnis.

- visi procesai vyksta tik inertinių dujų atmosferoje arba vakuume, t.y. be sąlyčio su oru.


_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Manau pelnytai prizas turi
StandartinėParašytas: 2011-11-24- 23:14 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Manau pelnytai prizas turi atitekti Tony, - jis išsamiai atsakė į du (iš trijų pagrindinių) klausimo punktus. Aš tik papildžiau ir Ričardas.K dar paantrino mano atsakymą; paskutinį punktą išmastyti galėjo bet kas iš forumo narių pats gaminantis geležtes arba daugiau besidomėjęs metalurgija, - 'atsakymas sukosi ant liežuvio galo' :)
Sveikinu Tony!

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: GAdas rašė: Manau pelnytai
StandartinėParašytas: 2011-11-25- 1:47 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas

GAdas rašė:
Manau pelnytai prizas turi atitekti Tony, - jis išsamiai atsakė į du (iš trijų pagrindinių) klausimo punktus. Aš tik papildžiau ir Ričardas.K dar paantrino mano atsakymą; paskutinį punktą išmastyti galėjo bet kas iš forumo narių pats gaminantis geležtes arba daugiau besidomėjęs metalurgija, - 'atsakymas sukosi ant liežuvio galo' :)

Sveikinu Tony!



Pritariu. Ir sveikinu Tony *bravo*


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Tony klausimas perkeltas
StandartinėParašytas: 2011-12-01- 23:19 
Atsijungęs
Administratorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2014-01-08- 9:58
Pranešimai: 217
Miestas: Vilnius
Tony klausimas perkeltas pagal temą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Aš čia gal ir ne visai į
StandartinėParašytas: 2012-02-17- 23:22 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
Aš čia gal ir ne visai į temą, bet turiu tokią mįslę :) Papuolė į mano rankas labai keistas metalo gabaliukas iš išvaizdos užneša į meteoritą ar kažkokį metalo grynuolį. Patikrinau sudėtį, tai aparatūra parodė 96 procentus geležies ir puse Mendelejevo lentelės: iridis, auksas, kobaltas, varis, švinas, cinkas, molibdenas, rutenis, chromas, volframas, vanadis, manganas, nikelis ir dar gal penki ar šeši elementai, visų nebeatsimenu. Įdomiausia man pasirodė, tai kad magnetas visiškai netraukia, visiškai nekoroduoja, o spalva panašiai kaip nikelsilverio. Kas tai galėtų būti? :-/ Galvoju panaudoti kaip vieną damasko komponentų, bet bijau kažką su tuo dariniu daryti, kad nesugadinčiau :)

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Reiktų pastudijuot kokie
StandartinėParašytas: 2012-02-17- 23:32 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-04-06- 13:51
Pranešimai: 1251
Miestas: Vilnius
Reiktų pastudijuot kokie elementai dažniausiai randami metalinio tipo meteorituose. Jeigu nikelio kiekis labai mažas, labai tikėtina, kad tai ne meteoritas.
Radioaktyvumo nematavai? Gal gavai kokią lūženą iš Černobylio :D
Būtų įdomu pamatyt nuotrauką.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-02-17- 23:45 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
Didžiausia priemaiša iridis apie 1,5 procento, aukso apie 0,4 procento, panašiai lyg tai ir nikelio, o visi kiti elementai, tai po dar mažiau. Na o radioaktyvus negalėtų būti, mano senelio stalčiuje pragulėjo gal trisdešimt metų, o gal ir daugiau. :)

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-02-17- 23:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-27- 23:41
Pranešimai: 1059
Miestas: Vilnius
Jei meteoritas, tai gal labai retas, už kurį gerai užmokės ? Girdėjau, kad būna labai retų, kurių gramas dešimtys tūkstančių dolerio kainuoja, priešingai nei įprastų geležies nikelio bei akmenynių. Yra lydimosi žievė? Be jos IMHO meteoritų nebūna.

_________________
Iman, Ittehad, Nazm... Kažkas yra tuose žodžiuose, ko pasiilgstu mano šalyje...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-02-18- 0:10 
Atsijungęs
Peiliadirbys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-08-10- 21:51
Pranešimai: 1310
Miestas: Tauragė
mahelad rašė:
J Yra lydimosi žievė? Be jo IMHO meteoritų nebūna.


Na maniškis labiau į akmenį panašus ( bent man taip atrodo). Štai nuotraukos :)

 

  

_________________
www.kalviodarbai.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Na mano, kaip diletanto
StandartinėParašytas: 2012-02-18- 0:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-27- 23:41
Pranešimai: 1059
Miestas: Vilnius
Na mano, kaip diletanto akiai, tai jis apsilydęs...

_________________
Iman, Ittehad, Nazm... Kažkas yra tuose žodžiuose, ko pasiilgstu mano šalyje...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kestutis ply rašė: Na
StandartinėParašytas: 2012-02-18- 4:57 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10044
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Kestutis ply rašė:
Na maniškis labiau į akmenį panašus ( bent man taip atrodo). Štai nuotraukos :)


Išoriškai panašus į apsilydžiusį metalinį meteoritą, bet sudėtis - netipiška, kas pasitaiko gan retai. :/
Siūlau pamatuoti jo tankį ir jeigu jis bus didesnis nei 7,2 g/cm3 - tai bus dar vienas metalinio meteorito požymis.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 214 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 9 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007