Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-28- 15:59

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 85 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Sviesti peilį su keliais
StandartinėParašytas: 2012-11-03- 2:11 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Sviesti peilį su keliais apsisukimais nesunku išmokti. Tačiau su keliais apsisukimais sudėtingiau pataikyti, nes vienu metu reikia tiksliai suderinti ir peilio apsisukimus, kad jis įsmigtų, ir skrydžio trajektoriją, kad pataikytum ten, kur nori.
Svaidai peilius, tad pats pagalvok:
jeigu stovi arti (pvz. 1 m atstumu) ir sviedi laikydamas už rankenos - peilis smigs taip, kai išslydo iš rankos, t.y. be apsisukimo, nes suktis jam 360* apie savo svorio centą - per trumpas atstumas. O jeigu iš to pačio atstumo meti už geležtės - peilį teks pasukti, kad jis padarytų puse apsisukimo (180*) atsisukdamas geležte į taikinį ir įsmigtų. Daryti tokį pasukimą lengva išmokti.
Metant iš toliau (pvz. 3 m) ir laikant už rankenos, galima sviesti stipriau be pasukimo, arba pasukti peilį taip, kad jis apsisuktų vieną kartą (360*), o metant už geležtės - arba stiprus metimas su puse apsukimo, arba lengvas judesys riešu pasukant peilį skrieti pusantro apsukimo. Paradoksalu, bet mesti su pusantro pasukimo didesniu atstumu bus lengviau, negu su puse apsukimo. Kuo didesnis bus atstumas - tuo daugiau gali būti apsisukimų.
Kaip tai vyksta? Trijų sudedamųjų dėka: atstumas + metimo jėga + sukamasis judesys.
Tarkim tu įpratai iš 5 m svaidyti su vienu apsukimu, tad pasitraukus dar toliau, maždaug iki 8 m - į atstumą iki taikinio su tuo pačiu sukamuoju judesiu ir ta pačia metimo jėga jau tilps du peilio apsisukimai. Ir nieko ypatingo čia daryti nereikia. Lieka tik pataikyti į taikinį.
Pabandyk ir įsitikinsi, kad tai gaunasi labai natūraliai. :)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Marius_V rašė: shuriken
StandartinėParašytas: 2012-11-03- 2:17 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Marius_V rašė:
shuriken metymo technika lengvesne. Nes strypas neturi suktis. Praktikavau tai. Butent shuriken.

 

Tradicinė "siuriken" technika turi du būdus: be apsukimo ir su puse apsukimo. ;)

 

Bo_Shuriken_Throwing-A.gif Bo_Shuriken_Throwing-B.gif

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Vladai, ką
StandartinėParašytas: 2012-11-03- 20:04 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
Vladai, ką manai?

http://coldsteel.com/Product/80TRB/PRO_ ... ROWER.aspx

http://throwzini.com/the-classic-thrower.html

http://www.boker.de/us/fixed-blade-knif ... MB164.html

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: pyfpafz rašė: Vladai, ką
StandartinėParašytas: 2012-11-03- 23:03 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
pyfpafz rašė:
Vladai, ką manai?

O ką čia manyt - tai simetriškos (išilginės ašies atžvilgiu) "svaidyklės". Populiarios sportininkų tarpe, nes lengvai valdomos.
Man įdomiau svaidyti įvairias asimetriškas, kurios duoda papildomą įgūdį paėmus į ranką bet kokį peilį "pajusti" jo skrydžio dinamiką. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-11-30- 17:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-04-28- 15:00
Pranešimai: 114
Miestas: Kaunas
Aš kažkaip moku mesti tik su puse apsisukimo (laikydamas už geležtės). Laikant už rankenos nesigauna nor pasiusk.
Treniruotis su konkrečiu peiliu man nereikia- natūraliai jaučiu kaip mesti.

Kažkada bandžiau treniruotis mėtyti kitaip, bet bergždžias reikalas.
Iš tikro, tai nieko sudėtingo ten, bet matyt neduota :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kykas rašė: Treniruotis su
StandartinėParašytas: 2012-11-30- 18:34 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Kykas rašė:
Treniruotis su konkrečiu peiliu man nereikia- natūraliai jaučiu kaip mesti.

XD ;)

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: O kas čia juokingo? Tiesiog
StandartinėParašytas: 2012-12-03- 17:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-04-28- 15:00
Pranešimai: 114
Miestas: Kaunas
O kas čia juokingo?
Tiesiog man nelabai yra skirumas, kas per peilis (viskas ką tuo norėjau pasakyt).
Galiu peilį pimą kartą gyvenime paimti ir iš karto mesti, be jokių pasibandymų.
Gal ir ne visu 100% įsmeigsiu, bet tikrai dažnai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kykas rašė: O kas čia
StandartinėParašytas: 2012-12-03- 18:02 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Kykas rašė:
O kas čia juokingo?
Tiesiog man nelabai yra skirumas, kas per peilis (viskas ką tuo norėjau pasakyt).
Galiu peilį pimą kartą gyvenime paimti ir iš karto mesti, be jokių pasibandymų.
Gal ir ne visu 100% įsmeigsiu, bet tikrai dažnai.

Na bet ką bet kaip mesti tai kiekvienas moka :) Plius pasakymas "tikrai dažnai" -> kiek pas tave yra dažnai, o kiek statistiškai yra dažnai? Iš kiek metimų? Čia panašiai kaip sakyti "smūgiuoju labai stipriai, gal ne taip kaip Taisonas bet tikrai stipriai"...
Nesikabinu asmeniškai, bet prieš atsakant reikia pagalvoti ar logiškai skamba atsakymas ;). Bet kokio daikto valdymo meistriškumas priklauso nuo "susidirbimo" su tuo daiktu ir praktikos. Pvz., Suopis mėto dviašmenį kirvį tikrai taikliai, ir gal net vienašmenį mestų ne ką blogiau bet aš to taip pat neatkartočiau ir tame yra didelis skirtumas.;)

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-12-04- 9:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-17- 14:48
Pranešimai: 530
Miestas: Palanga
Kykas rašė:
Aš kažkaip moku mesti tik su puse apsisukimo (laikydamas už geležtės). Laikant už rankenos nesigauna nor pasiusk.
Treniruotis su konkrečiu peiliu man nereikia- natūraliai jaučiu kaip mesti.
Kažkada bandžiau treniruotis mėtyti kitaip, bet bergždžias reikalas.
Iš tikro, tai nieko sudėtingo ten, bet matyt neduota :D

Su puse apsisukimo - dyvų nėr, nes iki taikinio, jei taip galima pasakyti, stovi visai arti. O paėmus už rankenos, čia jau kitas dalykas - arba turi stovėti visai šalia, arba atsitraukti per pusantro apsisukimo, ko, kaip pats prisipažinai, apskaičiuoti Tau neišeina. Štai ir visa matematika :) Tačiau tai galima įveikti, reikia tik terniruotis :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-12-04- 9:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-04-28- 15:00
Pranešimai: 114
Miestas: Kaunas
Kolega Gadas kažkodėl labai priekabus.
Aš gi ne pasigirti norėjau, o išreikšti nuomonę, kad mėtyti su daugiau nei puse apsisukimo jau gana sudėtinga. Ričardas.K siprato teisingiau.

O dažnai tai ir yra dažnai. Tarkim, dažniau nei kolega Gadas pats sugeba :D (čia aišku drąsiai pareiškiau, mat net neįsivaizduoju kaip gerai jis peilius mėto)...

Jei sueisime kada į krūvą, tinkamomis aplinkybėmis, bus galima parungtyniauti iš kokio bokalo alaus.
Gadas galės mesti savo mėgstamą, pasirinktą peilį 10 kartų, o aš 5 skirtingus peilius po 2 kartus- laimi įsmeigęs daugiausiai kartų ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012-12-04- 9:56 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
Su tuo pačiu puse apsisukimo yra dar matematikos jei keisim atstumus teks kiekvieną kartą skirtinga jėga ir išsukimu mesti.
Pvz: galima sveisti peilį iš toli su didele jėga ir leisti jam mažai suktis, kad pasiekęs taikinį jis įsmigtų.
Su puse apsisukimo mano galva yra lengviausiai perkandamas būdas, o kuo daugiau apsisukimų tuo ir skaičiavimo daugiau.
Gabumai atsiskleidžia tik įvedus daugiau kintamųjų.

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kykas rašė: Kolega Gadas
StandartinėParašytas: 2012-12-04- 9:56 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-06-24- 21:40
Pranešimai: 3312
Miestas: Kaunas
Kykas rašė:
Kolega Gadas kažkodėl labai priekabus.
Aš gi ne pasigirti norėjau, o išreikšti nuomonę, kad mėtyti su daugiau nei puse apsisukimo jau gana sudėtinga. Ričardas.K siprato teisingiau.

O dažnai tai ir yra dažnai. Tarkim, dažniau nei kolega Gadas pats sugeba :D (čia aišku drąsiai pareiškiau, mat net neįsivaizduoju kaip gerai jis peilius mėto)...

Jei sueisime kada į krūvą, tinkamomis aplinkybėmis, bus galima parungtyniauti iš kokio bokalo alaus.
Gadas galės mesti savo mėgstamą, pasirinktą peilį 10 kartų, o aš 5 skirtingus peilius po 2 kartus- laimi įsmeigęs daugiausiai kartų ;)

:) Neimk gi į plaučius - sakiau, kad ne prie tavęs kabinuosi ;) Peilių atsimėčiau vaikystėje; kai pradėjau pats juos gaminti ir jausti rankų darbo peilio vertę mėtymas baigėsi (nors dar ir dabar sažinę graužia sulaužytas vieno dėdės medžioklinis peilis).
Man įdomiau kaip tai turėtų atrodyti - sėdi bare kiti klientai su peiliais nieko bendro neturintys, o čia išeina du 'džigitai' su bokalais ir baisiais peiliais, ir pradeda į plakatą per pusę salės svaidyti :D XD Pasišiaušusiais plaukai bėgtų žmonės mobiliais policiją kviesdami :D

_________________
Information is a weapon of mass destruction...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: O metant peilį
StandartinėParašytas: 2012-12-04- 10:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
O metant peilį "džigitai" dar turėtų rėkti "ASSSAAAA..." XD

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Nu "ASSSAAAA" kaip ir
StandartinėParašytas: 2012-12-04- 10:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-04-28- 15:00
Pranešimai: 114
Miestas: Kaunas
Nu "ASSSAAAA" kaip ir privalomas :D

O jei rimtai, tai gi nebūtina bare susitikti, galima ir kokios sodybos pirtelėj, kur visai atsitiktinai pasitaikys tinkamos daržinės durys ;) Šalta gi darosi, tuoj visi į pirtis užsimanys. Ims va kas iš forumo ir suorganizuos kokį susitikimą... (jei ką, tai organizatorius iš manęs prastas).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Kykai, siame forume, kiek as
StandartinėParašytas: 2012-12-04- 11:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-04-29- 10:17
Pranešimai: 251
Šalis: Švedija
Miestas: Malung
Kykai, siame forume, kiek as suprantu visi yra peiliu megejai ir visi yra svaide peilius, daugiau ar maziau, bet svaide... del lazybu nioekada drasiai nekalbek, nes tuo sumenkini kita, is anksto lyg ir garantuodamas, sviesi geriau, cia, kaip viename epizode issireiske BOZKURTAS- filtruok zodzius, o visa kita teisingai aprase PYFPAFZ, jei pridurti, kad svarbus yra ir peilio ilgis, ir svoris.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 85 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
cron
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007