Šiame forume kiekvienas gali pradėti vieną atskirą temą apie savo gaminamus peilius, talpinti šių peilių nuotraukas su aprašymais ir sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų.

Forumo taisyklės

Šiame forume kiekvienas gali pradėti vieną atskirą temą apie savo gaminamus peilius, talpinti šių peilių nuotraukas su aprašymais ir sulaukti iš kitų dalyvių savo darbų vertinimų bei komentarų.
Atsakymo rašymas

Liuks, kaip tik norėjau

2010-09-16- 10:26

Liuks, kaip tik norėjau klausti kaip jos tarnauja. Peilioko nuotrauką mačiau įdėjai, gali prie progos ir su makštelėm mestelt :).

Man taip pat labai patinka

2010-09-16- 11:26

Man taip pat labai patinka peiliai nukaltom geležtėm, jie kažkokie gyvesni. O makštys labai gražios. O dar rekonstruoti pagal senovinius, tai čia jau labai jau puiku. Pirmasis, labai išbaigtas, labiausiai patiko.

Vykintas rašė: Ačių visiems

2010-09-16- 14:28

Vykintas rašė:Ačių visiems už šiltą priėmimą. Vladui ir Perliui už nuotraukas iš Kernavės, pats neturėjau nei vienos :)

Na, tada dar pora.
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Vykintas rašė: Ačių visiems

2010-09-16- 14:35

Vykintas rašė:Ačių visiems už šiltą priėmimą. Vladui ir Perliui už nuotraukas iš Kernavės, pats neturėjau nei vienos :)

Į sveikatą :)

Na pagaliau prisijungėt prie

2010-09-16- 19:43

Na pagaliau prisijungėt prie musų, o aš jau buvau praradęs viltį :)
Tai ką jūs darot - tiesiog neitikėtina! Iki renginio kernavėje net neisivaizdavau kaip tie peiliai anksčiau buvo gaminami (šmirgelio ir epoksidkės tai nebuvo :D ) . Šaunu kad yra tokių entuzijastų! Didžiausios sėkmės tolimesnėje gamyboje!
Beje galėtumėt kada įdėti ir peilių gamybai skirtų įrankių nuotraukų, ten irgi yra į ka pažiūrėti :)

Linuks rašė: Na pagaliau

2010-09-17- 11:36

Linuks rašė:Na pagaliau prisijungėt prie musų, o aš jau buvau praradęs viltį :)
Tai ką jūs darot - tiesiog neitikėtina! Iki renginio kernavėje net neisivaizdavau kaip tie peiliai anksčiau buvo gaminami (šmirgelio ir epoksidkės tai nebuvo :D ) . Šaunu kad yra tokių entuzijastų! Didžiausios sėkmės tolimesnėje gamyboje!
Beje galėtumėt kada įdėti ir peilių gamybai skirtų įrankių nuotraukų, ten irgi yra į ka pažiūrėti :)

Ačiū už gerą žodį. Aišku mums dar labai daug reikia suprasti ir išsiaiškinti. Įrankius reikia tobulinti. Trūksta informacijos kokie jie buvo, daug ką darome intuityviai ir eksperimetuodami, be konkrečių pagrindimų. Iki galo dar neišsprendėm grąžto problemos. Planuojam važiuot į Lenkijos smiltainių laužyklas parsivežt medžiagos tekėlui pasigamint. Ten dar likę karjėrai kuriuos ekploatavo XIV a. Taip pat Tomas dairosi carinės geležies, lietos Demidovo fabrikuose, gal kas žinot kur tokios rast? Veikti dar labai daug yra ką, kuo daugiau gilinies tuo daugiau kyla klausimų.

Vykintas rašė: Taip pat Tomas

2010-09-19- 20:27

Vykintas rašė:Taip pat Tomas dairosi carinės geležies, lietos Demidovo fabrikuose, gal kas žinot kur tokios rast?

Kur rasti - vieną vietą žinau. Nežinau kaip žmogų įkalbėti, kad parduotų... $-)
O šiaip, turint galimybę verta pasidairyti po senas sodybas - kartais galima rasti labai senų gelžgalių. Anksčiau žmonės metalą brangino ir tausojo. Tiesa, daug visokių metalinių agregatų senienų medžiotojai jau surankiojo, bet atskiros metalinės dalys dar gali pasitaikyti.

Vykintas rašė:Veikti dar labai daug yra ką, kuo daugiau gilinies tuo daugiau kyla klausimų.

Tai jau tikrai. :)

Va dar vienas peiliokas

2010-10-05- 11:51

Va dar vienas peiliokas darytas praeitą žiemą. Geležtė kalta pagal Marvelės pilkapyno (Kauno miestas) radinį. Datuojama VI a.

Kriaunos beržo gumbo.


 

Jaukus toks "senolis" .

2010-10-05- 14:01

Jaukus toks "senolis" . Suominukų giminaitis :)
Nors makštys šiuo atveju man palieka gilesnį įspūdį, nei pats peiliukas.

Peiliuko rankenos dizainas

2010-10-05- 16:15

Peiliuko rankenos dizainas labai vykęs ir makštys įdomios. Raginė makštų dalis iš vientiso rago?

Peilis savotiškas, bet jei

2010-10-05- 20:12

Peilis savotiškas, bet jei tai rekonstrukcija, tai liuks. O iš kokio plieno, jei ne paslaptis, ašmenys?

Rankena irgi rekonstrukcija

2010-10-06- 7:28

Rankena irgi rekonstrukcija ar savos kūrybos?

95% Pelių radinių sudaro tik

2010-10-06- 9:26

95% Pelių radinių sudaro tik geležtė. Dėl to aš ir rašau, kad geležtė kalta pagal tam tikrą radinį. Visos kitos dalys šiuo atveju yra mano pamastymai, kurie grindžiami gamtiniu veiksniu, antropologiniais pavyzdžiais, galimom to meto technologijom, medžiagom ir įrankiais, peilio padetimi palaidoto žmogaus atžvilgiu,jei radinys tai įkapė ir t.t.
Su senovinais peiliais taip jau yra, kad labai dažnai peilis yra puošiamas kur kas mažiau nei peilio makštys. Dėl to savo darbuose aš irgi laikausi tos tradicijos.
Šitas peilis darytas iš ШХ 15 plieno. Aišku jis gerokai geresnis už radinio plieną.

Dar turiu įtarimą, kad peilio savininkas fotografuodamas peilį makštyse jį ne įki galo įkišo :).

makstys nerealios noreciau

2011-03-14- 16:26

makstys nerealios noreciau ismokti taip dirbt su oda super

Šaunūs darbai. O ką manai

2011-03-19- 16:22

Šaunūs darbai. :)
O ką manai dėl briaunotų daugiakampių rankenų?
Atsakymo rašymas