Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-29- 0:06

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 42 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2010-01-24- 19:00 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Aptarimas "rūdijančių" ir "nerūdijančių" plienų privalumų bei trūkumų išsiplėtojo, tad visas su tuo susijusias žinutės iškėliau iš "Bulato" į atskirą temą.

Čia ir pratęsim. :)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-01-24- 19:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-09- 20:12
Pranešimai: 74
Miestas: Vilnius
Sveiki. Vakar išbandžiau savo peiliuka: ašmenys brusletto 100. Buvo nulupti du šernai apie 100,150kg. Galsta du kartus po lupimo prieš darinėjima. Likau patenkintas tiek jo pigumu tiek praktiškumu.
Pliusai jo butu tokie:
1. Gerai lupa kailį nes gan mažas kampas.
2.nebijo smugių į kremzles ir kaulus.
Minusai:
1.Rudija (bet čia nėra vienas iš svarbiausių minusų)
O daugiau dar neradau minusų. Gal ju ir nebus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Peilis rašė: Sveiki. Vakar
StandartinėParašytas: 2010-01-24- 21:24 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Peilis rašė:
Sveiki. Vakar išbandžiau savo peiliuka: ašmenys brusletto 100. Buvo nulupti du šernai apie 100,150kg. Galsta du kartus po lupimo prieš darinėjima. Likau patenkintas tiek jo pigumu tiek praktiškumu.
Pliusai jo butu tokie:
1. Gerai lupa kailį nes gan mažas kampas.
2.nebijo smugių į kremzles ir kaulus.
Minusai:
1.Rudija(bet čia nėra vienas iš svarbiausių minusų)
O daugiau dar neradau minusų. Gal ju ir nebus.


Na, kažin ar vienareikšmiškai galima sakyt. Nes yra masė žmonių, kuriems rūdijimas yra labai didelis minusas. ;-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Quote: Na, kažin ar
StandartinėParašytas: 2010-01-24- 21:41 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-09- 20:12
Pranešimai: 74
Miestas: Vilnius
Cituoti:
Na, kažin ar vienareikšmiškai galima sakyt. Nes yra masė žmonių, kuriems rūdijimas yra labai didelis minusas. ;-)


Na mano nuomonė apie tokius žmones nėra iš gerujų. Peilis turi tau tarnauti ,bet iš esmės turi ir pats jam tarnauti. Ta prasme jį prižiurėti.
Na bet ,bet jei žmogus yra prie tinginio, tokie ašmenys jam netiktų. Ar aš teisus gerbemas kolega?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Neteisus. Manau. Nes
StandartinėParašytas: 2010-01-24- 21:58 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Neteisus. ;-) Manau. Nes tinginystė čia tik viena medalio pusė. Yra masė atvejų, kai peiliai dirba ilgą laiką drėgnoje aplinkoje ir tokiomis salygomis, kad jo šeimininkas neturi kada galvot apie tokį dalyką, kaip peilio apsaugą nuo korozijos. Tuo labiau, kad jis turi dirbti. Žmonėms, kurie duodasi miškuose, laukuose savaitėm, mėnesiais, reikia "nerūdijančio" peilio. Aš mėnesiais gamtoje nebūnu, bet savaitėlę kitą yra tekę būt ir aš tikrai nenoriu kvaršint sau galvą dėl to, kaip apsaugot savo peilį nuo rūdžių. Juolab, kad yra puikių nerūdijančių plienų su itin gerom savybėm. :) Ir manau rūdijantys jiems pralosia :) Svarbu, kad kiekvienas turėtų galimybę pasirinkti. Yra plienų rūdijačių, yra nerūdijančių. Ir kiekvienas jų turi savo nišą, savo gerbėjus :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-01-24- 22:04 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
O.Benderis rašė:
Na, kažin ar vienareikšmiškai galima sakyt. Nes yra masė žmonių, kuriems rūdijimas yra labai didelis minusas. ;-)

Vat mane irgi nuolat kamuoja klausimas - kam rinktis korozijai neatsparų plieną, kai šiandieninė metalugija suteikia galimybe naudoti tokių pačių savybių, tik atsparesnį korozijai?... :D
Tai, kad koroduojantis anglingas plienas pjauna geriau - vienas iš daugelio mitų. Įtaką galėtų turėti kainą, nes korozijai atsparūs plienai brangesni, bet peilių tonomis niekas neperka, o įsigyjant vieną ar du gerus peilius su korozijai atspariomis geležtėmis - milijonų nereikia. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Na medalio pusių yra labai
StandartinėParašytas: 2010-01-24- 22:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-09- 20:12
Pranešimai: 74
Miestas: Vilnius
Na medalio pusių yra labai daug. Bet mano žodžiai liečia labiau tuos žmones kurie kaip jus sakote nesiduoda Ir dar kalba aina apie kaina(ir apie tas pačias savybes);-D o jusu pasakyti žodžiai labai tikslus ir teisingi.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-01-24- 22:20 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-09- 20:12
Pranešimai: 74
Miestas: Vilnius
Jus prieš mane susimokėt :-D Na aš bandysiu, kaip pavyzį kitaip pateikti. Paklauskit medžiotojo kodel jis sauna žvėrį. juk galima nauti ir nusipirkti mėsos. Kaip ir su korozija kam vargti valyti rudis jei galima turėti nerudijantį. :-D oj kaip aš čia šauniai išsisukau *oops*
Ir kaip ašmegstu sakyti kad peilio kaina dar nieko nereiške, dar reike mokėt juo naudotis. :-/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Dristu teigti, kad ateityje
StandartinėParašytas: 2010-01-24- 22:43 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-18- 14:23
Pranešimai: 408
Miestas: Kaunas
Dristu teigti, kad ateityje parduotuvese kazin ar rasi nusipirkt anglinio plieno peili :). Visur nerudeika, nes praktiska, o ir keramikiniai pinga ir populiarumas auga, o ateiti dar ziurek kas nors dar naujo. As uz choma! :-D


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-01-24- 23:14 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Peilis rašė:
Na aš bandysiu, kaip pavyzį kitaip pateikti. Paklauskit medžiotojo kodel jis sauna žvėrį. juk galima nauti ir nusipirkti mėsos. Kaip ir su korozija kam vargti valyti rudis jei galima turėti nerudijantį. :-D

Aš daug metų buvau medžiotojas. Bet medžiodavau tik tuomet, kai norėjosi valgyt ir neturėjau galimybės nusipirkti mėsos. Lygiai tas pats ir su plienu - naudojau koroduojantį tol, kol nebuvo iš ko rinktis... ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-01-25- 4:05 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Peilis rašė:
Jus prieš mane susimokėt :-D Na aš bandysiu, kaip pavyzį kitaip pateikti. Paklauskit medžiotojo kodel jis sauna žvėrį. juk galima nauti ir nusipirkti mėsos. Kaip ir su korozija kam vargti valyti rudis jei galima turėti nerudijantį. :-D oj kaip aš čia šauniai išsisukau *oops*
Ir kaip ašmegstu sakyti kad peilio kaina dar nieko nereiške, dar reike mokėt juo naudotis. :-/



:) Kam važiuoti su automobiliu, jei gali eiti ir pėsčiomis. Na, atstumas ten ar 10, ar 100km nėra taip svarbu, nuo atstumo priklausys, kiek pinigėlių sutaupysit, kiek kalorijų sudeginsit ir kiek Lietuvos pamatysit ne pro automobilio langą :-D bet žmonės važiuoja, kas viešuoju, kas automobiliu. Todėl važiuoja, kad jie turi alternatyvą ėjimui o ir dar turi galimybe pasinaudot ta alternatyva, kuri atstumą leidžia įveikt greičiau, komfortabiliau. Manau, taip pat yra ir su nerūdijančiu plienu. Kam naudotis rūdijančio plieno peiliu, jei gali turėt modernią alternatyvą, tikrai ne blogesnę nei rūdijantis. Kiek skaičiau aršių diskusijų tarp šių dviejų stovyklų: tarp rūdijančio anglingo plieno gerbėjų, bei tarp nerūdijančio plieno gerbėjų, tai ietys laužomos ten tūkstančiais, ir visi iškart pabrėžia, jei perka peilį, ar gaminasi, kad geležtę aišku pasirinko iš "(jų mėgstamo varianto)". Mano giliu įsitikinimu, šitas karas ir rūdijančio plieno mitas yra gimęs iš/nuo tų laikų, kai visur aplink buvo rūdijantis plienas, o nerūdijančio arba visai nebuvo, arba buvo jis, bet labai blogos kokybės, arba trečia variantas - buvo nerūdijantis, bet nekokios kokybės, brangiau kainuojantis ir nepopuliarus, nes naujovė plius dar išvardintos kt priežastys Tačiau dabar, kai metalurgija pasiekė tokių laimėjimų, ypač tai pasakytina apie miltelinius plienus, nemanau, kad rūdijantis su jais labai pasivaržys. :->


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Na ka aš sakiau Susimokėt
StandartinėParašytas: 2010-01-25- 16:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-09- 20:12
Pranešimai: 74
Miestas: Vilnius
Na ka aš sakiau :-D Susimokėt :-D :-/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: "taip, kad suardoma ir
StandartinėParašytas: 2010-02-25- 3:41 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-02-25- 3:14
Pranešimai: 588
Miestas: Vilnius
"taip, kad suardoma ir pakeičiama plieno kristalinė gardelė "
Na plieno kristalinės gardelės nepakeisi. Nei daužydamas nei šaldydasmas ar kaitindamas. Max galima pakeisti (vietomis) metalą sudarančių polikristalų orientaciją ar dydi. Gal dar geležies ar chromo, molibdeno karbidų išsidėstymą. Bet elementarios gardelės pakeisti neįmanoma.

Dėl rūdijančių plienų tai jie daug pigesni su tokiom pačiom pjovimo ir atsparumo savybėmis. Ir pvz toks plienas kaip CPM s3v žymiai plastiškesnis negu CPM s30V. Nors jis pats nėra visai nerūdijantis chromo ten apie 5-6 procentus. VG-10 plienas irgi linkęs į pitinginę koroziją.... Taip - nerūdijantys plienai sparčiai tobulėja bet ir dangos, kuriomis galima padengti rudyjantį plieną irgi tobulėja. Oksidavimas, epoksidinis padengimas, teflonas, nitridu užgarinimas, karbonitridu formavimas, polimeras su keramika ir tt ir tt.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Maksas wrote:Na plieno
StandartinėParašytas: 2010-02-25- 5:49 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Maksas rašė:
Na plieno kristalinės gardelės nepakeisi.

Pačios gardelės - ne, bet jos poeutektidinę struktūrą suardyti ir pakeisti galima.  ;)
Maksas rašė:
Dėl rūdijančių plienų tai jie daug pigesni su tokiom pačiom pjovimo ir atsparumo savybėmis.

Legiruojantys priedai turi savo kainą, tad natūralu, kad plienas su mažesniu priedų kiekiu bus pigesnis.

O štai plieno atsparumas mechaninėms deformacijoms niekaip nepriklauso nuo atsparumo korozijai. Juo labiau, kad skirtingos paskirties peiliams būna reikalingos skirtingos mechaninės plieno sąvybės.
Kalbant apie pjovimo savybes, nepamirškime, kad daug lemia ir geležtės geometrija. O nuo plieno čia priklauso tik pjovimo agresyvumas bei aštrumo išlaikymas (t.y. atsparumas dilimui). Su plieno atsparumu korozijai tai taipogi tiesiogiai nesusiję. Daug ką apsprendžia bendra plieno sudėtis bei struktūra.
Maksas rašė:
Oksidavimas, epoksidinis padengimas, teflonas, nitridu užgarinimas, karbonitridu formavimas, polimeras su keramika ir tt ir tt.

Pigūs antikoroziniai padengimai (oksidavimas, epoksidinis padengimas, teflonas etc) - nepatvarūs. O patvarūs - brangūs, tad buvęs pigus neatsparus korozijai plienas su brangiu padengimu netenka savo pagrindinio privalumo - pigumo. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: "O štai plieno atsparumas
StandartinėParašytas: 2010-02-25- 13:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-02-25- 3:14
Pranešimai: 588
Miestas: Vilnius
"O štai plieno atsparumas mechaninėms deformacijoms niekaip nepriklauso nuo atsparumo korozijai. "
Kodėl? Juk kad visiškai nerudytų chromo stengiais ivesti apie 15-17 ir daugiau procentų (priklausomai nuo anglies kiekio). O toks chromo kiekis vargu ar gerai. Bent jau Krusiblas gamino miltelinius plienus su 5-7 procentai chromo ir 15-17. Jei neklystu pirmieji paga;l mechanines savybes buvo laikomi geresniais.


"Kalbant apie pjovimo savybes, nepamirškime, kad daug lemia ir geležtės geometrija. "
Be abejo - kad ir tas Opinelis. Pjauna puikiai nes suvestas plonai ir kampas mažas. Sakyčiau geometrija svarbiau už visus kitus parametrus.

"Pigūs antikoroziniai padengimai (oksidavimas, epoksidinis padengimas, teflonas etc) - nepatvarūs. O patvarūs - brangūs, tad buvęs pigus neatsparus korozijai plienas su brangiu padengimu netenka savo pagrindinio privalumo - pigumo."
Taip:). - Bet kiekvienu atveju reikia skaičiuoti:).


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 42 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 29 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007