Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-28- 14:23

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 42 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Kad jau tema apie plieną -
StandartinėParašytas: 2010-02-26- 23:00 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-02-25- 3:14
Pranešimai: 588
Miestas: Vilnius
Kad jau tema apie plieną - Sandvik 12C27 Mod Steel ir 420 HC. http://www.knifeworks.com/ergohunter-avid.aspx 80 dolerių it
http://www.knifeworks.com/buckergohunter-select.aspx 50 dolerių.
Na aišku medis brangiau už plastiką, bet ne tiek gi...
Sandviko sudėtis C 0,52 Mn 0,8 Cr 12-14 V 0,18 Mo 0,6
420 HC sudėtis C 0,4-0,5 Mn 0,6 Cr 14, 5
Sieros, fosforo ir silicio priemaišų irgi pan. Nematyti lyg ir kodėl iš sandviko plieno peilis turi būti ant tiek brangesnis.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Maksas wrote:Nematyti lyg ir
StandartinėParašytas: 2010-02-27- 2:07 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius

Maksas rašė:
Nematyti lyg ir kodėl iš sandviko plieno peilis turi būti ant tiek brangesnis.


 Abu šie plienai savo sudėtimi yra panašūs, nors teoriškai Sandviko plienas yra kokybiškesnis. Kalbant populiariai, Sandvikas visada vienodas, o 420 chemine sudėtis gali svyruoti gan plačiose leistinumo ribose. Tokie sudėties svyravymai apsunkina terminio apdorojimo procesą ir gali turėti neigiamą įtaką rezultatams. Bet Buck turi nemažai patirties bei moka teisingai apdoroti 420, tad labai tikėtina, kad peilių Avid ir Selekt mechaninės savybės taip pat turėtų būti panašios.


Offtopic apie kainas: kainų skirtumą nustatė gamintojas. Kodėl jos tokios - męs galim tik spelioti. :/ Kitą vertus, mūsų samprotavimai "kodėl kainos yra tokios, o ne kitokios?" - kainų nepakeis. Tad kokia prasmė "pilstyti iš tuščio į kiaurą"? Arba kaina mane tenkina ir aš perku, arba netenkina ir neperku. :-|


_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2010-02-27- 3:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-02-25- 3:14
Pranešimai: 588
Miestas: Vilnius
Na aš tiesiog galvojau kad be šios priežasties (nustatė gamintojas) yra ir kitos, kurias žino labiau patyrę žmonės:).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Maksas wrote:Na aš tiesiog
StandartinėParašytas: 2010-02-27- 11:38 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Maksas rašė:
Na aš tiesiog galvojau kad be šios priežasties (nustatė gamintojas) yra ir kitos, kurias žino labiau patyrę žmonės:).


Tikrąsias priežastis žino tik tas, kas nustato kaina. Visą kitą - arba marketingas, arba teoriniai samprotavimai apie kainodarą. Bet ši tema ne apie tai. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: (be temos)
StandartinėParašytas: 2010-02-27- 18:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010-02-25- 3:14
Pranešimai: 588
Miestas: Vilnius
;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-01-02- 18:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-02- 16:33
Pranešimai: 79
Šalis: Anglija
Miestas: Bedford
Sveiki, nors ir naujokas esu, tačiau:
Bet kokie papildomi legiruojantys elementai pliene, keičia jo savybes, o pats chromas, suteikia papildoma kietuma, taip pat atsparuma korozijai.
Deja.... kietumas ne visada reiškia geruma, šiuo atveju itin ženkliai padidėja ir nepageidaujama savybė: trapumas.
Taigi, geriau minkštesnis plienas ir plaštiskesnis, nei trapus. Aš mieliau jį pagalasiu papildomai, nei kad taisysiu peilį "išiminėjant" atskilusią dalį. Žinoma, jei nemoki naudotis, ir kapoji akmenis, nei vienas peilis netarnaus, bet vėl pasikartosiu: to "chi" - ištrupėjimo panaikinimas užims žymiau daugiau darbo sąnaudų peilio sutvarkymui, nekalbant apie peilio metalo kieko pašalinimą.
Manau ne vienas sutiks, kad tarybinais laikais, musu tėvai turėjo vanimamas "stalka", toki metalini strypa. klausimas, kam?
ogi tam, kad atitiesinti ašmenis, o ne pagalasti, kaip visi galvoja. Minkštesnis plienas, ne taip greitai bunka, kaip visi mano, briauna "užsiraitoja nuo kietesnio pjaunamo paviršiaus, bet ją atitiesinis, peilis vėl darbiniame stovyje.

Jei peilį Žadate naudoti, vien agurku pjaustymui, taip, imkite nerudyjantį, kad ir kokį VG10 ar kitą alternatyvą. Tačiau atminkite, tai bus virtuvinis peilis daržovėms. Jei norite į gamtą, pamastykite apie plastiškesnį plieną, nes jei reikės kokią šaką pakapoti, peilis atlaikys tai, ir nenukentės ištrupėdamas, o tik vietomis ašmenys užsiries mikrolygyje.

Na kaip sakant kas kam, jei rimtai, kiekvienas plienas turi savo paskirtį, jei į gamtą, tai su mielu aš asmeniškai rinkčiausi kad ir kokį 1090 plieną, kuris nėra trapus.
Nes trapumas man - didžiausias peilio minusas. Ištrupėjo kelis kaetus, žiū.... kad tas peilis labai ir susiaurėti gali :(


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-01-02- 20:09 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10033
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Tomosius rašė:
Nes trapumas man - didžiausias peilio minusas. Ištrupėjo kelis kaetus, žiū.... kad tas peilis labai ir susiaurėti gali :(


Plieno trapumas priklauso ne tiek nuo sudėties, kiek nuo termo-mechaninio geležtės apdorojimo. Jeigu plienas "pergrūdintas" - ir anglingas bus trapus.
Be to, jeigu peilis gaminamas tinkamai, priklausomai nuo peilio paskirties, plienas ir geležtės geometrija derinami tarpusavyje. Todėl šiais laikais jokia problema pagaminti peilį iš legiruoto plieno, kuris bus ir tvirtas (netrapus), ir atsparus korozijai.
Tad įsitikinimas apie legiruotų plienų trapumą - viena iš legendų. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Jūs teisus dėl termo
StandartinėParašytas: 2011-01-02- 21:36 
Atsijungęs
Peiliadirbys

Užsiregistravo: 2010-11-12- 18:35
Pranešimai: 516
Miestas: Jurbarkas
Jūs teisus dėl termo apdirbimo, patyriau tai savo kailiu, kai su Bambuku (Simanu) bandėm ,,gerą"peili pagamint. Tas pats metalas, vienu atveju ašmenys linko pjaunant pušies balaną, kitu - subiro ašmenys šipuliais vos prikišus prie ,,šmirgelio"


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Jo, dar viena legenda -
StandartinėParašytas: 2011-01-03- 15:33 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Jo, dar viena legenda - "nerūdyjantis plienas yra trapus, o rūdyjantis - ne" :) :-D Vladas jau viską teisingai susakė. Tai paprasčiausiai dar vienas mitas ir įdomu, kiek jų dar liko kalbant apie rūdyjančių plienų "pranašumą" prieš nerūdyjančius.. xD Kiek dar kišenėse argumentų ir kozirių užsislėpusi "ržaveikų" partija? xD +:-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Nei kiek neprieštarausiu
StandartinėParašytas: 2011-01-03- 16:04 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-02- 16:33
Pranešimai: 79
Šalis: Anglija
Miestas: Bedford
Nei kiek neprieštarausiu Vladui, taip, terminis apdorojimas itin svarbus, bet yra ir sau niuansu.
Kiekvienas papildomas legiruojantis elementas pliene, duoda ir savu pliusu, bet ir savu minusu.
Chromas sutekia nerudijima, jei jo pakankamai, tačiau jis "pasisavina" nemaža kiekį anglies, sudarydamas savus karbidus, tai gerai ar blogai, sunku pasakyti. Bet kad suteikia didesni trapuma plienui, faktas ir ta manau visi žino. Idant to išvengti, pradedama i pliena deti ir Niobio (CMP S35VN), arba stroncio, kad sumažėtų grūdėtumas. Apie tai jau esu minėjęs, kaip grūdėtumas įtakoja metalo savybes.

Nikelis kaip žinia, itin retai naudojamas, nes juo legiravus plieną, jį bus sunku apdirbti aukštesnėje temperatūroje.

Retorinis klausimas: dedam chromo, gaunam nerudijantį plieną, bet trapų, tada dar įmetame kitus legirupojančius elementus, tokius kaip Vanadis, Manganas ir t.t., idant gauti optimalų variantą. Ar negauname tokios situacijos, kaip senos bubutes: geria vaistus nuo vienos ligos, bet sugadina kita gala, ir vel ratuku. Žodžiu gydai vieną, gadini kitą.

Žinoma, tikrai yra itin aukštos kokybės nerudyjančių peilių (tiksliau salyginai, nes visi rudyja). Kaip pavyzdi galiu duoti, savo zvejybinio peilio mini experimento rezultata: Sandvik plienas 12C27, eme ir parudijo, po to kai aš jo nenusausinau ir palikau gulėti dėkle. Vat ir nerudyjantis :)

Kaip sakant, kiekvienas plienas turi savo paskirtį, ir reikėtų rinktis plieną pagal peilio paskirtį. Labai geras pavyzdys būtų Busse peiliai. Ten žaidžiama ne vien plieno kokybe, bet ir pačia peilio geometrija. Pirma nuspreskime, kam bus peilis naudojamas, o tada rinkimes plieną. Nemanau kad būtų logiška naudoti kokį ZDP189 arba VG10 plieną išgyvenimo peiliui, ir atvirkščiai.

P.S.: čia tik mano asmeninis požiūris į metalą, iš to ką teko studijuoti ir analizuoti ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011-01-03- 17:00 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-30- 16:33
Pranešimai: 1520
Miestas: Kaunas
Šliukštelsiu ir aš žibalo ;)
Imkim gryną metalą Fe, lietuviškai vadinamą geležimi. Jis, kaip jau minėjo, nerūdija. Bet yra minkštas ir peiliams nelabai tinka. Tada dedam legiruojantį elementą anglį. Padidėja kietumas, bet atsiranda rūdijimas. Įmetam chromo - rūdijimas dingsta, arba tiksliau - gerokai susilpnėja, bet atsiranda kiti minusai ar minusiukai. Vėl dedam dar kokį elementą ir t.t. Bet šiaip ar taip geležis legiruojamas jau nuo pat pradžių. Todėl nesakykim, kad pvz. chromas "sugadino" anglinį plieną. Plienas - tai geležis "sugadintas" anglimi :) O "nesugadintas" geležis tinka nebent vinims ar kibirui. Beje, jau sugalvojo vietoj dalies anglies naudoti azotą. Su visai neblogais rezultatais. Paskaitinėkit apie "Cronidur".
http://books.google.com/books?id=VQOVbm ... ur&f=false
pažiūrekit nuo 447 puslapio.

_________________
Kelią galima surasti arba nutiesti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: TerMind rašė: Beje, jau
StandartinėParašytas: 2011-01-03- 17:35 
Atsijungęs
Klubo narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-04-06- 13:51
Pranešimai: 1249
Miestas: Vilnius
TerMind rašė:
Beje, jau sugalvojo vietoj dalies anglies naudoti azotą. Su visai neblogais rezultatais.


Busse Combat INFI plienas su azotu. Tai, mano supratimu, ir yra viena iš priežasčių, kodėl prie sąlyginai nedidelio anglies kiekio (0.5) išeina ganėtinai "kietas" plienas. Nors Busse nelinkę pasakot ir apie naudojamą termoapdirbimą :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Tomosius rašė: Pirma
StandartinėParašytas: 2011-01-03- 17:43 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Tomosius rašė:
Pirma nuspreskime, kam bus peilis naudojamas, o tada rinkimes plieną. Nemanau kad būtų logiška naudoti kokį ZDP189 arba VG10 plieną išgyvenimo peiliui, ir atvirkščiai.


Renkuosi nerūdyjantį. Rūdyjantis plienas "domina" tik tada, kai jis yra atskiruose man patinkančiuose peiliuose, ne todėl, kad geležtės plienas - rūdyjantis, o todėl, kad pats peilis, visuma patinka. Kuo sėkmingiausiai gali išgyvent su peiliu ir su nerūdyjančiu plienu, su tuo pačiu VG1, VG10 etc. Kai renkuosi peilį, visada didžiulį dėmesį kreipiu pirmiausia į geležtės plieną, o visa kita eina jau po to. Tai nereiškia, kad kitos dalys man nesvarbios, anaiptol. Bet peilio pagrindinė dalis vistik yra geležtė, nes pjauna ji :) P.s. Labai sėkmingai galima kapot su gerai užgrūdintu VG1, patikrinta ;-) Ir ne tik medį :-D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Pilnai sutinku, bet aš
StandartinėParašytas: 2011-01-03- 17:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011-01-02- 16:33
Pranešimai: 79
Šalis: Anglija
Miestas: Bedford
Pilnai sutinku, bet aš asmeniškai prieš tai įvertinčiau kam jis bus naudojamas, o tada rinkčiausi plieną pagal reikiamus kriterijus :)
juk neperki mašinos, vien del to, kad ji kokybiška, pirma įvertini kam ją naudosi, taip pat ir peilis.

Kas dėl įazotinimo, tai nėra kažin kokia naujiena, tai daroma jau ne pirmi metai :) Beje, kiek teko domėtis, Busse savo INFI plieną grūdina ore, o visą procesą saugo didžiausioje paslapty, kas ir duoda jų peiliams išskirtinumą. Taip pat jie geležtes daro ne bet kaip, o apskaičiuodami reikiamą geležtės geometriją, storį ir t.t., kad visa tai būtų vientisa sistema, o ne padrikai: plienas geras, gerai apdorotas, o forma geležtės nesugeba išnaudoti tų savybių.

Asmeniškai man, itin susidomėjimą buvo sukėlęs toks lydinys kaip Nitinol 60, Strider pagaminę yra kelis, nei rūdyja, nei ką, tik kaina..... itin kandžiojasi. Beje, internete buvau aptikęs apžvalgą peilio su tokiu plienu, rašė kad irgi linkęs ištrupėti, o apie pagalandimą net kalbos nėra, itin sunkus variantas, dėl labai didelio atsparumo trinčiai, ką duoda titanas.

Man asmeniškai būtų prioritetas parametrams toks: kaip laiko ašmenys aštrumą, kaip reaguoja į smūgines apkrovas (na nemėgstu kirvio tampytis į gamtą, ypač žvejodamas, ar kur šiaip šašlo pasikept su draugais išlėkęs), kaip lengva pasigaląsti, o tik po viso to, rudyja, nerudyja ir t.t.

P.S.: beje, rudyjantis plienas irgi duoda savotiško grožio :) peilis sugeba gana gražiai patamsėti, o ne rūdimis apsinešti, kaip kad visi galvoja. Žinoma rudys, jei nevalysi ir neprižiūrėsi.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Tomosius rašė: beje,
StandartinėParašytas: 2011-01-03- 18:10 
Atsijungęs
LPA narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-07- 23:57
Pranešimai: 1567
Miestas: Kaunas
Tomosius rašė:
beje, rudyjantis plienas irgi duoda savotiško grožio :) peilis sugeba gana gražiai patamsėti, o ne rūdimis apsinešti, kaip kad visi galvoja. Žinoma rudys, jei nevalysi ir neprižiūrėsi.


Na, dėl skonio nesiginčijama, kaip sakoma, "na vkus i cviet flomastery raznyje byvajut":) Yra peilis, jau 20 metų naudojamas medžioklėj, gražus savo blizgančia, nerūdyjančia geležte. O šarmo jai priduoda apsiraižymai, o ne rūdys. xD


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 42 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 25 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007