Apie peilių paskirtį ir naudojimosi jais patirtį
Atsakymo rašymas

Ričardas rašė: Rusijos

2011-03-08- 16:59

Ričardas rašė:Rusijos kalviai,labai nekaip atsiliepia apie damasko galandimą deimantiniais įrankiais.

Čia kaip toje patarlėje: "Blogam šokėjui ir mašna trukdo..." XD
Jeigu kalvis perkaitina plieną ir užaugina stambius, matricoje silpnai besilaikančius karbidus, juos plėš iš matricos ir deimantiniai, ir keraminiai galąstuvai. Nes ant ašmenų briaunos išlendančius karbidus jokiu galąstuvu nesuploninsi. Jie arba yra, arba ne. O kaip stipriai laikosi karbidai, priklauso nuo plieno mikrostruktūros, kuri savo ruožtu priklauso nuo plieno rūšies ir terminio apdorojimo.
Taigi jeigu karbidai nuo ašmenų "byra" - kaltas ne galąstuvas, o geležtės gamintojas. :D
Beje, pasižvalgius pro mikroskopą nesunku įsitikinti, kad kuo begaląstum, įmanomai ploniausia pjaunančioji briauna bus tokio storio, kokio dydžio susiformavo stambieji karbidai. Nuo jų ir priklauso ašmenų pjovimo savybės.

Pasidariau toki "daikta"

2011-03-09- 14:48

Pasidariau toki "daikta" asmenu formavimui su 25 laipsniu platforma. Ir va taip atrodo mano asmenys. Man kazkas nepatinka su tais asmenim, siauroki jie lyg ir...


 

vandeninis rašė: Pasidariau

2011-03-09- 15:02

vandeninis rašė:Pasidariau toki "daikta" asmenu formavimui su 25 laipsniu platforma. Ir va taip atrodo mano asmenys. Man kazkas nepatinka su tais asmenim, siauroki jie lyg ir...

O čia tikrai 25 laipsniai. :-/

25° iš vienos pusės "plataus

2011-03-09- 15:13

25° iš vienos pusės "plataus panaudojimo profilio" peiliui daugoka. Nebent būtų prastas plienas ar kokie itin specifiniai poreikiai, kai prioritetas ne tiek geros pjovimo savybės ir aštrumas, kiek ilgas prastesnio aštrumo laikymas ir ašmenų atsparumas mechaniniams pažeidimams. Universaliam peiliui, geriau 15-20° (30-40° imtinai).

ek rašė: Universaliam

2011-03-09- 16:05

ek rašė: Universaliam peiliui, geriau 15-20° (30-40° imtinai).

Pilnai pritariu. :)

vandeninis rašė: Pasidariau

2011-03-09- 16:28

vandeninis rašė:Pasidariau toki "daikta" asmenu formavimui su 25 laipsniu platforma.

Daiktas atrodo įspūdingai.
Gal kiek brangokas, bet yra pramoninis sprendimas ašmenų formavimui nustatytu kampu. Aš naudojuosi šituo prietaisėliu. http://www.tormek.com/en/machines/t7/t7_intro.php. Čia yra toks "Angle master",kai nusistatai norimą kampą ir itvirtintą griebtuve peilį trauki kreipiančiaja. Problema tik su peilio smaigaliu- jei labai riestas, tai tenka ranka pasukti peilį.

Investicija didelė, bet po truputį atsiperka galandant peilius. Jei būtų noro ir kantrybės, galima galąsti ir žirkles, kaltus, kirvius,it t.t.

Nupirkau GIKO RWL 34 peili.

2011-03-29- 10:00

Nupirkau GIKO RWL 34 peili. Norint ji pagalasti reikia zinoti uzgalandimo kampa.Kaip ji suzinoti ar ismatuoti? Peiliu galandime visiskai zalias, be Lansky neissiversiu. Su keramikiniais akmenim radau kur gauti, ar eis pagalasti RWL-34?

Pgalasi, ir labai lengvai

2011-03-29- 11:45

Pagalasi, ir labai lengvai :)
Kampą nusistatysi įsispaudes į lansky, brukštelsi ir matytsis kuris kampas panašiausias...

Zemaitis rašė: Nupirkau GIKO

2011-03-30- 11:39

Zemaitis rašė:Nupirkau GIKO RWL 34 peili. Norint ji pagalasti reikia zinoti uzgalandimo kampa.Kaip ji suzinoti ar ismatuoti? Peiliu galandime visiskai zalias, be Lansky neissiversiu. Su keramikiniais akmenim radau kur gauti, ar eis pagalasti RWL-34?


Gal nuoroda gali imest?Kaip tik ieškau pirktis Lansky

Tony rašė: Gal nuoroda gali

2011-03-30- 12:10

Tony rašė:Gal nuoroda gali imest?Kaip tik ieškau pirktis Lansky

https://aic.lt/peilia-galae-stuva-kompl ... d_606.html

Cia pilnas

2011-03-30- 12:12

Cia pilnas komplektas

http://www.blockpost.lt/lansky-lansky-s ... p-935.html

Dėl švitrinio +100. Pats taip

2011-03-30- 13:45

Dėl švitrinio +100. Pats taip galandu. Dėl linzės susiformavmo (jei dedi popierių ne ant stiklo arba metalo) tai laikau tai teigiamu rezultatu - nes pagal mano patirtį tai toks peilis lengviau į pjaustomą daiktą lenda. Tik aišku reikia kontroliuoti, kad ta linzė nevūtų perdaug išgaubta. Nes tada ašmenų kampas gaunasi 40-50 ir nelabai jau pjauna, kad ir kaip galastum...

Linuks rašė: Na manyčiau,

2011-04-02- 21:51

Linuks rašė:Na manyčiau, pradedančiajam geriau lansky (ar kitą sistemą su rėmeliu) negu spyderco.


Sunku prieštarauti. Spyderco turiu senokai ir viska gerai, aštrumo problemų lyg ir nėra. Tačiau tokių lygių "fabrikinių" ašmenų, apie kokius Linas rašo, suformuoti nepavyksta. Akivaizdu, kad kvalifikacijos stoka :( Su Lansky agregatu tai pavyko iš pirmo karto!


Čia tur būt įpratimo dalkas.

2011-04-03- 9:12

Čia tur būt įpratimo dalkas. Pas mane su Spyderco (deimantai, medium, fine), gaunasi lygūs "fabrikiniai" ašmenys, o dėl aštrumo - skustis galima.)

Survival.lt matau pora

2011-04-03- 9:28

Survival.lt matau pora Schrade galąstuvų: SCKIT1 ir SCKIT2. Sistema panaši į Lanksy. Gal kas bandė? Kokie įspūdžiai?
Atsakymo rašymas