Diskusijų forumai

www.peilininkai.lt

Dabar yra 2024-03-19- 10:43

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 43 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2015-11-03- 17:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2015-11-03- 15:21
Pranešimai: 14
Miestas: Vilnius
Sveiki, noriu pasikonsultuoti su peilių ekspertais.

Jau kuris laikas noriu naujų virtuvinių peilių. Esamas komplektas Fiskars, Tramontinos ir keletos kitų nelabai tenkina dėl ergonomikos (nelabai man patogūs) ir gana greitai atšimpa, minkšto plieno. Iš esamų pasiliksiu tik Spyderco KX06P (VG-10).

Ieškočiau kelių pagrindinių peilių - standartinio šefo, visada norėjau pabandyti dar ir santoku tipo peilį ir kelių kitų skirtingiems poreikiams.
Pagridndiniai klausimai dėl šefo ir santoku.

Labai brangius super top notch high end japoniško damasko plieno varinatus (kaip ten, carbon steel lyg ir vadinasi, or smth., nepykit už profaniškumą) atmetu, nemanau, kad tam yra poreikis mano atveju. Priedo, širdis mažiau skaudės, jei žmona "pagadins" kasdieninėje ruošoje. :)

Galvoju pasidairyti ir gyvai pačiupinėti MAC (MTH-80), Global (G2), Wusthof ir Victorinox.
Perkanti peilius būtinai keliu sau sąlygą juos pačiupinėti ir pažiūrėti, kaip jie "jaučiasi" rankose.
Taigi, pagrindinis klausimas, kur juos pasižiūrėti gyvai??
Su Victorinox lyg ir ne bėda, yra parduotuvė Vilniuje. Bet nelabai randu, ar yra kur gyvai Global pasižiūrėti. Taipogi MAC.
Wusthof, lyg ir Kaune kažką randu.
Iš čia kyla pirmas klausimas, gal žinote, galite patarti, kur gyvai rasti dominančius peilius?

Taipogi ir plieno klausimas. Kaip suprantu, Victorinox ir Wusthof sąlyginai bus prasčiausio (minksčiausio) plieno? Nebus, kad teks aštrinti pakankamai dažnai? Nesu to reikalo didelis mėgėjas. Iš kitos pusės, kiek "sunkiai" aštrinasi/galandasi G2 ir MTH-80?

Dėl santoku, - net neįsivaizduoju, kokį gamintoją pradėti žiūrėti? Global? Wursthof (skaičiau neblogus atsiliepimus). Reiktų jūsų pagalbos ir patarimų.

Kitas klausiams yra peilio dydis. Dabar naudojamas mano pagrindinis peilis yra apie 17,5 cm (geležtė), nelabai sunkus (toks tarpinis tarp 16 ir 20 šefų). Ar nebus standartiniai 20 cm europiniai šefo peiliai per dideli man ir per sunkūs?
Gal verta ieškoti kažkokio pamažinto varianto? Arba lengvesnio japoniško plieno?

Beje, Global ir MAC kaip variantus ir pasirinkau, nes apžvalgose jie minimi, kaip lengvesni, manevringesni. Vienok, Global ir MAC kainos skirtumas akivaizdus. Ar MAC vertas to skirtumo?

Galiausiai, peilio galandinimo klausimas. Nesinori apsikrauti dar ir penkiais skirtingais galąstuvais skirtingam plienui.
Klausimas, kokie brūkštai tinkamesti kietesniam plienui (MAC, Global), o kokie minkštesniam (Victorinox)?
Akmenimis galąsti galėčiau nebent su tuo kampo palaikymo geležiuku. Bet ir tai labai abejoju, kad kokybiškai gautųsi.
Dar žiūrėjau Lanski, DMT, ir EdgePro. Turiu galvoje tuos stabilų kampą laikančius variantus, o ne lentelę su įkypais strypais. EdgePro gerokai brangesnis. Klausimas, ar vertas savo kainos? Gal kas gali objektyviai palyginti?
Global dar turi kažkokį Minosharp, bet klausimas, ar tas dalykas vertas dėmesio?

Tiesa biudžetas nėra kažkaip apribotas. Mėgstu kokybiškus daigtus, jie pigiai nekainuoja, iš kitos pusės permokėti nenoriu irgi. Ypač, jei daiktas reikalaus daug dėmėsio jam ir išskirtinės priežiūros (to nesinorėtų).

Išeinant iš to, ką išdėsčiau, gal turite minčių, gal kokius kitus peilių gamintojus dar pasižiūrėti?

Klausimų daug čia prirašiau ir vertinsiu bet kokius patarimus ir pasisakymus, ačiū. :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-11-03- 17:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
O tau neatėjo į galvą tokia mintis, kad tavo klausimas šio forumo mąstu nėra toks svarbus, kad reikėtų jam atskirą temą kurt?
Temos apie vistuvinius peilius ir apie galąstuvus jau egzistuoja. Skaityk. :wc: :PC:

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-11-03- 17:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2015-11-03- 15:21
Pranešimai: 14
Miestas: Vilnius
Well, nenoriu pasirodyti akiplėša, bet forumas, manau, tam ir yra, kad jame atsirastų temos?
Egzistuoti gal ir egzistuoja, paieškojau, man reikiamų atsakymų neradau. Vienok, jei tai kelia nepatogumų at nepasitenkinimą, aš ne prieš, kad administartoriai perkeltų, kur jiems atrodys teisinga.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-11-03- 20:13 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2011-04-18- 23:47
Pranešimai: 1207
Miestas: Vilnius
Skaiciau, skaiciau ir pailsau byski....

Trumpai tariant. Peiliai
http://www.e-peiliai.lt/?27,peili%C5%B3 ... tojiro-pro

Prieziurai - keramikine pustykle is IKEA
Galandymui 0,5 l viskio duminio ir koks peiliamisys su visais akmenimis ir kitais pribambasais 1 karta per metus


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-11-03- 21:51 
Atsijungęs
Peiliamišys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-17- 17:37
Pranešimai: 1727
Šalis: Éire
Miestas: Cill Chainnigh
GiedriusT rašė:
Prieziurai - keramikine pustykle is IKEA
Galandymui 0,5 l viskio duminio ir koks peiliamisys su visais akmenimis ir kitais pribambasais 1 karta per metus
:liuks:
kartais, kaip viskas pasirodo paprasta. arne?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-11-03- 22:26 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
AGa rašė:
Ieškočiau kelių pagrindinių peilių - standartinio šefo, visada norėjau pabandyti dar ir santoku tipo peilį ir kelių kitų skirtingiems poreikiams.
Pagridndiniai klausimai dėl šefo ir santoku.
<...>
Išeinant iš to, ką išdėsčiau, gal turite minčių, gal kokius kitus peilių gamintojus dar pasižiūrėti?

Pradėk nuo "kito galo": prasieik per peiliais prekiaujančias indų ir virtuvinės įrangos parduotves (Vilniuje jų adresus parodis Google), čiupinėk ergonomiką bei žiūrėk geometriją. Buitiškai šnekant žiūrėk kad būtų patogūs ir teisingai pagaminti.
Patogumą įvertinti gali tik tu pats, o apie teisingą geometriją yra ir svetainėje ir forume ne kartą rašyta.
Virtuviniams peiliams plienas nėra esminis dalykas, nes vidutinės ir aukštesniosios kainų kategorijos peilių jis pas visus gamintojus daug maž panašus. Turėk minty, kad tas kuris greitai šimpa greitai ir pasiaštrina. Tad koks bebūtų plienas, turėti visada aštrų peilį - ne problema. Svarbu laiku pasiaštrinti (užtruksi 5-10 sekundžių) ir stipriai neatbukinti, kad nereikėtų galąsti.
Paaštrinimui parankiausias įrankis - brukštas. Trumpesnį galima nusipirkti IKEA, ilgesnį - e-peiliai.lt ar peiliai.net .
Kai peiliai jau visai atbuks, kaip kolegos ir minėjo, galandimui geriau atiduoti specui. Nors jeigu gaila tų kelių eurų kartą ar kelis į metus - gali pats pirktis galąstuvus ir mokytis galąsti. Per 10-15 metų investicija gal ir atsipirks. ;)

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-11-03- 22:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2015-11-03- 15:21
Pranešimai: 14
Miestas: Vilnius
Na ką, šiandien rankose palaikiau Victorinox, Shun, Tramontinos tą geriausią seriją.

Victorinox man patiko, kad nesunkus, bet rankena "neguli" rankoje, ergonomika mano rankoms netinka.
Shun malonus, bet nepatiko kaina, įmantrus toks tas laminuotas plienas pasirodė.
Tramontina per sunkus pasirodė.

Dėl galandinimo, gal jūs ir teisūs, gal neverta pačiam. :-) Geru dūminiu single maltu laikau Lagavuliną, Laphroig, - tai tikiuosi, kad tiek nekainuoja pagaląsti. :-)

Tojiro ilgis man jau "ant ribos". Norėtųsi 19, maks. 20 cm.

Kas liečia kitų variantų pabandymą - Googlinau, bet nieko neradau - kur rasti "gyvų" Global? Labai įdomu būtų juos pabandyti. MAC didelių vilčių nededu, kad bus, bet gal kas turite pabandymui?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-11-03- 22:51 
Atsijungęs
Pirmininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-03- 20:43
Pranešimai: 10030
Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
AGa rašė:
Dėl galandinimo, gal jūs ir teisūs, gal neverta pačiam. :-) Geru dūminiu single maltu laikau Lagavuliną, Laphroig, - tai tikiuosi, kad tiek nekainuoja pagaląsti. :-)

Jeigu neši galąsti porą kartų į metus - tokio butelio užteks maždaug 10-čiai metų. ;)

AGa rašė:
Kas liečia kitų variantų pabandymą - Googlinau, bet nieko neradau - kur rasti "gyvų" Global? Labai įdomu būtų juos pabandyti. MAC didelių vilčių nededu, kad bus, bet gal kas turite pabandymui?

Dėl Global - susisiek su forumiečiu e-peiliai (arba per svetainę www.e-peiliai.lt). Gal ir sutarsit dėl pačiupinėjimo.

_________________
Geriausias peilis yra tas, kurį turi kai jo prireikia...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-11-03- 23:10 
Atsijungęs
Klubo narys

Užsiregistravo: 2011-04-18- 23:47
Pranešimai: 1207
Miestas: Vilnius
Norfoje isigijau aksiini santoku uz 9 leurus ir metra lipduku, kuriuos dave kasininke vietoje.
Geometrija ir ergonomika labai dziugina!
Plienas mikstokas, bet 30 sek su brukstu ir shakes pomidoram :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-11-04- 8:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2014-02-01- 15:06
Pranešimai: 22
Miestas: Molėtai
as isigijau pora peiliu Dick firmos ,atstovibe ira kaune,man jie visai nieko pasirode, tiesa nezinau kas ten per plienas bet kad nerudija tai tikrai zinau ,uosvene buvo pametusi tai visa ziema isgulejo lauke pavasari rado tai kaip naujas


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-11-04- 8:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2015-11-03- 15:21
Pranešimai: 14
Miestas: Vilnius
Savotiškas brando pavadinimas. Laikai rankose peilį Dick. :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-11-04- 9:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-01-27- 14:41
Pranešimai: 2226
Miestas: Vilnius
AGa rašė:
Savotiškas brando pavadinimas. Laikai rankose peilį Dick. :D

Ir uošvėnės išdaigų nebijo :E


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-11-04- 9:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2014-07-29- 16:10
Pranešimai: 154
Miestas: Vilnius
Jei jau susidomėjai peiliais, jų metalais, savybėmis, jei žinai plieną VG10, nebesidairyk į peilius kurių kaina iki 100 Eur. Pirk geriau mažiau peilių, bet kad jų nereiktų keisti. Netyčia suskaičiavau savo namų peilius: virtuvėje - 16, lenktinių - 4, multitūlai - 2, kirviai - 7 ir mačetė. Realiai užtektų: virtuvėje - 6, lenktinių - 2, multitūlai - 1, kirviai - 3. Visi kiti įsigyti tik dėl to, kad nepirkau geriausių iš karto. Gero peilio užtenka visam gyvenimui . Jei vieną kartą įsigijai Spyderco KX06P (VG-10), tai jo nenori ir keisti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-11-04- 22:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2015-11-03- 15:21
Pranešimai: 14
Miestas: Vilnius
Valdasn rašė:
Jei jau susidomėjai peiliais, jų metalais, savybėmis, jei žinai plieną VG10, nebesidairyk į peilius kurių kaina iki 100 Eur. Pirk geriau mažiau peilių, bet kad jų nereiktų keisti. Netyčia suskaičiavau savo namų peilius: virtuvėje - 16, lenktinių - 4, multitūlai - 2, kirviai - 7 ir mačetė. Realiai užtektų: virtuvėje - 6, lenktinių - 2, multitūlai - 1, kirviai - 3. Visi kiti įsigyti tik dėl to, kad nepirkau geriausių iš karto. Gero peilio užtenka visam gyvenimui . Jei vieną kartą įsigijai Spyderco KX06P (VG-10), tai jo nenori ir keisti.


Na, aš tiesiog esu pakankamai technokratiškas. :) Bet virtuvė man nera nei darbas, nei pagrindinis laisvalaikis. Taigi, tieksiog norisi puikaus kokybiško daikto. Esu pasiruošęs sumokėti <100 EUR, jei pirkinys argumentuotai to vertas, ne bėda. Arba net jei ne argumentuotai, tiesiog labiau limpa.

Šiandien kaip tik buvau Kaune, tai "pačiupinėjau" Wusthof Ikon'us. Nepatiko. Vėlgi, per sunkūs man, svoris rankenos gale irgi man neįprastas, taigi, atmetu dar vieną variantą.
Liko MAC ir Global. Global pabandysiu, su MAC sunkiau. Vat ir bus dilema. Pirmo pasaulio problemos. :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2015-11-05- 2:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-31- 23:18
Pranešimai: 3785
Šalis: LT
Miestas: Sostinė
Aš dar suprasčiau jei boba nesugeba pasigaląsti, tikėtina neturinti vyro, ir neša peilius kažkur tam reikalui. Su viltimi, kad gal ir ją kas tuo pačiu pagaląs... :ups:
Na bet kai tai daro vyras... Liūdna. :/ :down:

_________________
Русский военный корабль, иди ****!


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 43 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į:  
Veikia su phpBB® Forum Software © phpBB Group Color scheme by ColorizeIt!
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007