Bulatas

47 posts / 0 new
Naujausia žinutė
Tony
Tony portretas
Kaunas
klubo narys
Prisijungė: 2009-12-18
Pranešimai:
Bulatas

Sveiki, noriu padiskutuoti, tiksliau daugiau suzinoti apie pliena "ВОЛНОВАЯ СТАЛЬ"dar ja vadina"парабулат" kas tai per plienas, kokia jo apdirbimo technologija ir pan. Su kuo ji galima lyginti. Radau keleta linku, tai skaitant susidaro visai neblogas ispudis, bet kas pardavinetu sita pliena nera daug Шокуров variantas webshope 6000rubliu kastuoja. Ar cia nepasiteisines plienas ar sunki technologija, kame saknys, kad jis nelabai populiarus?Pasidalinkit info!
http://www.knifemaker.ru/wavesteel/wavesteel.html

loki
loki portretas
Vilnius
Prisijungė: 2010-01-27
Pranešimai:
Straipsnis apie bulato

Straipsnis apie bulato tipus.
http://arhangelskie.com/stat_12.html

Ričardas
Ričardas portretas
Jurbarkas
Prisijungė: 2010-11-12
Pranešimai:
Neskubėkit rašydamas, prašau.

Neskubėkit rašydamas, prašau. Šiaip forume užsukit i Kalvę, ten yra dėdė verdantis bulata savo kalvėj. O lenktinuką paprastą rusišką, sėdėjes dėdė pagalando i šlapią žemėtą eglinę lentą. Apie laiko sanaudas nekalbėsiu, bet nusiskust juo sugebėjo

Žmogus be peilio labai panašus į žmogų su peiliu , tik neturi peilio , kai jo labai reikia !

Ričardas
Ričardas portretas
Jurbarkas
Prisijungė: 2010-11-12
Pranešimai:
Na mano

Na mano nuomonė,,bulatas-kalvio meistriškumo rodiklis",o jei kada būsiu nepagydomas peilemišius ir leisiu sau pirkt bulatą ,nusipirksiu bent 3-5 skirtingų meistrų ,tada po 2-3metų galėsiu pasakyt kas ir kaip ten galandas,rūdėja ar panašiai

Žmogus be peilio labai panašus į žmogų su peiliu , tik neturi peilio , kai jo labai reikia !

Tomosius
Tomosius portretas
Druskininkai
Prisijungė: 2011-01-02
Pranešimai:
Pats asmeniskai peilio is

Pats asmeniskai peilio is bulato neturiu, negaliu nieko pasakyti.
Taciau studijuojant buvo tokie dalykai destomi kaip metalurgija ir panasiai, beto pas rusus pilna literaturos ir t.t., is ko galiu dayryti sekancias isvadas:
bulatas turetu rudyti, nes jis yra gelezies ir anglies misinys. Pati gryna gelezis, jei ji butu 100% grynumo, nerudytu, bet kadangi tokios isgauti nelabai imanoma, o jei ir taip, kaina nereali butu. Korozija sukelia jos junginiai su anglimi, Bulate - cementitas.

Galandimo atzvilgiu, imant fizikines savybes, turetu galastis gana lengvai, pas rusus teko skaityti, kad gamtoje pakako smelio ir molio misiniu istepti lenta, ir ant to pasigalando tiek, kad peilis vel butu funkcionalus.
Nes pats lydinys yra gana minkstas, kaip minejau 45HRC ir panasiai, zinoma yra kas isigudrina uzgrudinti ji iki daugiau. Gal ir geriau tai, gal ne, sunku pasakyti. Bulato esme tokia: pati gelezis duoda plastiskuma ir absorbuoja visas vibracijas ir apkrovas, ypac lenkimo metu.
Kaip zinia is teorines mechanikos kursu, lenkiant metala, didziausia apkrova atsiranda per viduti (imkime kaip pavyzdi staciakampi metalo gabala). Toje vietoje, kur susiduria tepmiamas ir gniuzdomas metalai, atsiranda dislokacijos, kurios metala privercia suirti, jei jis neturi pakankamo plastiskomo. Va cia Bulatas ir losia prie skitus plienus.
Pjovimo savybes jo irgi, manau galima paaiskinti fizikiniais - cheminiais desniais: bulatas, kompozitas is gelezies ir cementito, kur cementitas atlieka pjovimo darba. Jis yra itin kietas apie 1000HV (man asmeniskai susidomejima kelia vienas aspektas, jo pati kristaline gardele, buciau dekingas, jei kas duotu literaturos apie tai, ar gali kristaline gardele itakoti pjovimo savybes, o tiksliau, cementito rombine lyginant su kitomis gardelemis. Nes pagal struktura, rombine cementito gardele yra is prigimties astriu kampu).

Suprantu, Bulatas apipintas daug legentu, ir asmeniskai manau, 90% is ju sapaliones, o likusi 10% lengvai perdetos. Bet yra tam tikri dalykai, kas privercia susimastyti. Kai studijavau, buvau susidomejes metalurgija, dabar pastaruosius metus vel i tai inikau, ir tai kas susije su Bulat ir Wootz beje, tai yra visiskai skirtingi gaminiai.

Siai dienai, asmeniskai jei rinkciausi, butu CPM (miltelines gamybos) arba bulat tipo peilis. Nes butent tokiu principu sukuriamos reikiamos peiliui savybes. Idedant chromo i pliena, vanadzio ar kitu legiruojanciu elementu, jie sukuria savo karbidus, o ne cementita, ko pasekoje tie karbidai buna zymiai stambesni, kas velgi atsiliepia pjovimo savybems. Gaminant tikraji bulata, kaip anosovas rase, reikia itin grynu zaliavu, gelezi isdeginti nuo visu priemaisu, grynos anglies ir kantrybes. Visa tai dabar atliekama kitokiu budu, CMP, kur gaunami konkretus junginiai, supresuojami, o toliau pakaitinus sukuiamos metalines jungtys tarp ju. O liejant sunku suvaldyti, kad butent anglis ir gelezis jungtusi, o ne gelezis ir chromas, vanadis ar kti metalai.
Nesakau kad buna blogi karbidai, ne, anaiptol, jie yra kietesni, bet.... stabesni, kas atsiliepia neigiamai.

Zodziu, jei noro yra, galiu literaturos (rusiskai, dalis angliskai) pasiulyti Smile

_Vladas_
_Vladas_ portretas
Vilnius
administratorius
LPA narys
Prisijungė: 2009-11-03
Pranešimai:
Tomosius rašė: Suprantu,

Tomosius rašė:
Suprantu, Bulatas apipintas daug legentu, ir asmeniskai manau, 90% is ju sapaliones, o likusi 10% lengvai perdetos. Bet yra tam tikri dalykai, kas privercia susimastyti.

Visiškai tam pritariu. Cool

Tomosius rašė:
Kai studijavau, buvau susidomejes metalurgija, dabar pastaruosius metus vel i tai inikau, ir tai kas susije su Bulat ir Wootz beje, tai yra visiskai skirtingi gaminiai.

Dėl "bulato" ir "wootz" skirtumų - kol kas visa tai tik teorijų lygyje ir terminijos klausimas vis dar atviras. Undecided

Tomosius rašė:
Zodziu, jei noro yra, galiu literaturos (rusiskai, dalis angliskai) pasiulyti :)

Informacijos per daug nebūna, tad bus įdomu ir naudinga sužinoti kažką naujo.
Tik nesikartokim kas jau buvo forume paskelbta. Wink

Geriausias peilis yra tas, kurį turi, kai tau jo prireikia...

Tomosius
Tomosius portretas
Druskininkai
Prisijungė: 2011-01-02
Pranešimai:
Po ranka siuo momentu neturiu

Po ranka siuo momentu neturiu visos medziagos, labai gaila, bet dali ka turiu konkreciai apie Bulat galiu duoti:
http://www.2shared.com/file/_jYb9EpV/Bulat.html

Beje, kaip kad minejau, mane asmeniskai domina grudetumo itaka plienui, vat apie grudetumo itaka, informacijos turiu (rusiskai), bet domina truputeli kita informacija, kaip itakoja pati kristaline gardele, t.y. pati jos forma ir struktura.

Apie grudetumo itaka metalui:
http://www.2shared.com/document/kblMlHOs/Metalu_gr...

_Vladas_
_Vladas_ portretas
Vilnius
administratorius
LPA narys
Prisijungė: 2009-11-03
Pranešimai:
Tomosius rašė: Apie grudetumo

Tomosius rašė:
Apie grudetumo itaka metalui:
http://www.2shared.com/document/kblMlHOs/Metalu_grudetumas.html

Parsisiunčiau. Ačiū. Smile
Gurevičiaus knygą esu skaitęs, bet neturėjau jos skaitmeniniame variante. O Malygino straipsnį reikės įdėmiau pastudijuoti.

Geriausias peilis yra tas, kurį turi, kai tau jo prireikia...

Tomosius
Tomosius portretas
Druskininkai
Prisijungė: 2011-01-02
Pranešimai:
na yra ir nauji X5, ir kiti

na yra ir nauji X5, ir kiti grazus auto, o yra ir seni geri "oziai", t.y. Niva Smile
Dede turi UAZ, patikek, as ir peskom ten neiciau, kur jis pravaziuoja Smile
neuzmusama auto.
Nauji 4x4 taip, patogiau ir greiciau kai kuriais atvejais, bet jei reikes remontuoti..... paziuresiu Laughing
Tas pats ir su peiliu.
Imant is technines peiliu puses, tikrasis Bulat'as yra sunkiai uzmusamas, ji lengvai pasigalasi gamtoje laukinem salygom, o vat paziuresiu ka darysi su kokiu CMP30V ir panasiai.
Bulato pliusai: matrica pakankamai minksta, HRC apie 45 pagal Brinelio C skale, kai kiti plienai kietesni. Bulatas greiciau sulinks nei luz ar istrupes.
Sekantis Bulato pliusas jau chemines- fizikines savybes. kaip zinia, tikrasis bulatas yra gelezies ir cementito misinys, grubiai kalbant. Vat pamegink su juo lauza pazarstyti, nieko nebus, cia is teorines puses, nes pati gelezis yra bemaz gryna ir minksta, o cementitas kietas, taiki asmenyse, pacioje ploniausioje dalyje, neivyks perkaitimo smuginio, ir neatsileis arba neuzsigrudins, kas gali nutikti su kitais metalais.
Bulata reikia perlydyti norint pakeisti jo struktura ir savybes, o va kiti plienai, nueis velniop. Asmenys susigadins pacioje ploniausioje vietoje.

Jei nori gincytis, prasom, bet kaip pavyzdi duosiu: visi peilius galandame, o kai kurie ant "smyrgelio" arba juostiniu galastuvu sumasto. Va cia ir ivyksta klaida, neimanoma sukontroliuoti, kad metalas eperkaistu tame paciame asmenu kraste, kur jis tampa itin plonas. o kaista akimirksniu, net nepastebesi. Bet asmenys sugadinami. Kodel nuo seno, visi mego letai ir nuobodziai galasti, ne tai kaip dabar visi iprate.

Tas pats ir su bulatu, senas patikrintas lidinys. savi kaprizai, savi pliusai.

Ričardas
Ričardas portretas
Jurbarkas
Prisijungė: 2010-11-12
Pranešimai:
Na aš-,,piemuo",bet

Na aš-,,piemuo",bet suvokiu,kad esmė tame kaip ta anglis išsidėsčits bulato lydiny,ir pats bulatas ,kaip meistriškumo rodiklis . Na visi peiliai -peiliai,kaip ir automobilei,bet yra ,,mersai"ir ,,zapai"

Žmogus be peilio labai panašus į žmogų su peiliu , tik neturi peilio , kai jo labai reikia !

Tomosius
Tomosius portretas
Druskininkai
Prisijungė: 2011-01-02
Pranešimai:
Čia pačioje pradžioje buvo

Čia pačioje pradžioje buvo komentaras, kad mieliau rinktųsi nerudyjantį peilį ir t.t.
Kaip žinia, Bulatas yra ne kas kita, kaip pats Anosovas sake, o geležies ir ankglies lydinys be jokių priemaišų, ir jis linkęs koroduoti.
jei tiksliau, daugiau skirta Vladui:
http://www.knives.lt/node/3553#comment-6069

Ričardas
Ričardas portretas
Jurbarkas
Prisijungė: 2010-11-12
Pranešimai:
Tomosius rašė: Sveiki, nors

Tomosius rašė:
Sveiki, nors ir naujokas esu, tačiau:
Bet kokie papildomi legiruojantys elementai pliene, keičia jo savybes, o pats chromas, suteikia papildoma kietuma, taip pat atsparuma korozijai.
Deja.... kietumas ne visada reiškia geruma, šiuo atveju itin ženkliai padidėja ir nepageidaujama savybė: trapumas.
Taigi, geriau minkštesnis plienas ir plaštiskesnis, nei trapus. Aš mieliau jį pagalasiu papildomai, nei kad taisysiu peilį "išiminėjant" atskilusią dalį. Žinoma, jei nemoki naudotis, ir kapoji akmenis, nei vienas peilis netarnaus, bet vėl pasikartosiu: to "chi" - ištrupėjimo panaikinimas užims žymiau daugiau darbo sąnaudų peilio sutvarkymui, nekalbant apie peilio metalo kieko pašalinimą.
Manau ne vienas sutiks, kad tarybinais laikais, musu tėvai turėjo vanimamas "stalka", toki metalini strypa. klausimas, kam?
ogi tam, kad atitiesinti ašmenis, o ne pagalasti, kaip visi galvoja. Minkštesnis plienas, ne taip greitai bunka, kaip visi mano, briauna "užsiraitoja nuo kietesnio pjaunamo paviršiaus, bet ją atitiesinis, peilis vėl darbiniame stovyje.

Jei peilį Žadate naudoti, vien agurku pjaustymui, taip, imkite nerudyjantį, kad ir kokį VG10 ar kitą alternatyvą. Tačiau atminkite, tai bus virtuvinis peilis daržovėms. Jei norite į gamtą, pamastykite apie plastiškesnį plieną, nes jei reikės kokią šaką pakapoti, peilis atlaikys tai, ir nenukentės ištrupėdamas, o tik vietomis ašmenys užsiries mikrolygyje.

Na kaip sakant kas kam, jei rimtai, kiekvienas plienas turi savo paskirtį, jei į gamtą, tai su mielu aš asmeniškai rinkčiausi kad ir kokį 1090 plieną, kuris nėra trapus.
Nes trapumas man - didžiausias peilio minusas. Ištrupėjo kelis kaetus, žiū.... kad tas peilis labai ir susiaurėti gali :(

O prie ko čia bulatas?

Žmogus be peilio labai panašus į žmogų su peiliu , tik neturi peilio , kai jo labai reikia !

_Vladas_
_Vladas_ portretas
Vilnius
administratorius
LPA narys
Prisijungė: 2009-11-03
Pranešimai:
Kas domisi bulato tema,

Kas domisi bulato tema, bendram supratimui verta paskaityti:
Rusų kalba
http://www.kuznec.com/o_bulat_kuz.htm
http://bulat-yugov.ru/bulat-1.html
bet pradėti reikėtų nuo čia: Laughing
http://talks.guns.ru/forummessage/5/726323.html

Įdomumo dėlei - "Zlatousto bulatas: paslaptis atskleista". Wink

Geriausias peilis yra tas, kurį turi, kai tau jo prireikia...

_Vladas_
_Vladas_ portretas
Vilnius
administratorius
LPA narys
Prisijungė: 2009-11-03
Pranešimai:
Kai kapstaisi iki pagrindų,

Kai kapstaisi iki pagrindų, šiokia tokia informacija atminty išlieka. Smile

Geriausias peilis yra tas, kurį turi, kai tau jo prireikia...

_Vladas_
_Vladas_ portretas
Vilnius
administratorius
LPA narys
Prisijungė: 2009-11-03
Pranešimai:
Beje, šiomis dienomis

Beje, šiomis dienomis (spalio 1-5 d.) JAV kaip tik vyksta Riko Furrerio praktinis seminaras "“Gyva legenda”-Wootz" Smile

Geriausias peilis yra tas, kurį turi, kai tau jo prireikia...

Tony
Tony portretas
Kaunas
klubo narys
Prisijungė: 2009-12-18
Pranešimai:
Aciu! jusu ziniu bagazas

Aciu! Wink jusu ziniu bagazas kartais tikrai stulbina!

_Vladas_
_Vladas_ portretas
Vilnius
administratorius
LPA narys
Prisijungė: 2009-11-03
Pranešimai:
e2ards rašė: Gal reikejo deti

e2ards rašė:
Gal reikejo deti prie legendu ?

Tiesos čia parašyta daugiau, nei legendos, tik kad viskas sumalta į krūvą...

Geriausias peilis yra tas, kurį turi, kai tau jo prireikia...

Tony
Tony portretas
Kaunas
klubo narys
Prisijungė: 2009-12-18
Pranešimai:
Gal kas zinot toki veikeja

Gal kas zinot toki veikeja "Achim Wirtz" nelabai randu info. Zinau tik, kad jis turi nemazai patirties wootz gamyboje, bet nei jo darbu nei kt.info neradau?

_Vladas_
_Vladas_ portretas
Vilnius
administratorius
LPA narys
Prisijungė: 2009-11-03
Pranešimai:
Tony rašė: Gal kas zinot toki

Tony rašė:
Gal kas zinot toki veikeja "Achim Wirtz" nelabai randu info.


Achimas nemėgsta interneto. Wink

Tačiau noriai bendrauja asmeniškai ir aktyviai dalyvauja tarptautinėse peilių parodose bei peiliakalių festivaliuose.

Apie jo darbus kažkiek info galima rasti čia.


"wootz" (kuris Rusijoje vadinamas bulatu) verda bei kala ir kiti meistrai:

Al Pendray - JAV

JD Verhoeven - JAV

Jeff Pringle - JAV

Ric Furrer - JAV

Larry Harley - JAV

Heimo Roselli - SUOMIJA

Vasilij Fursa - UKRAINA

Greg Obach - KANADA

Mike Petersen - AUSTRALIJA

 

Geriausias peilis yra tas, kurį turi, kai tau jo prireikia...

e2ards
e2ards portretas
Vilnius
Prisijungė: 2010-01-27
Pranešimai:
Gal reikejo deti prie legendu

Gal reikejo deti prie legendu ?

Bulatinis plienas – tai ypatingas plienas, apie kurį prirašyta įvairių legendų. Apie šį plieną žino daugelis. Pirmosios žinios apie bulatinį plieną atkeliavo iki mūsų iš Aleksandro Makedoniečio žygio į Indiją (~2300 metų nuo mūsų dienų). Kaip tik Indija yra bulatinio plieno tėvynė. Iš jos į Rytų šalis veždavo šio plieno gabalus (~0,9 kg) svorio. Indijos meistrai jau daug amžių žinojo kaip apdirbti plieną ir nukalti kardus. Bulatinis plienas yra ypatingai stiprus ir nerūdyja, nors jame nėra legiruojančių elementų. Jo gamybos būdas buvo atrastas atsitiktinai, nežinant pačios esmės. Indijoje bulatinio plieno kardus gamino įvairių spalvų: žalios, mėlynos, baltos, šilkinio ornamentuoto audinio. Ornamentai buvo būdingi bruožai bulatinio plieno kardų. Bulatinio plieno gamybos paslaptys buvo kruopščiai saugomos. Tik keletas centrų Rytų šalių valstybėse gamino bulatinį plieną. Ypač tuo garsėjo Sirijos miestas Damaskas. Čia iš Indijos atvežto plieno gamino ginklus. Damaske padaryti kardai patekdavo į Afrikos valstybes – Ganą, Malį ir kt. Vėliau pavadinimas „damaskinis plienas“ tapo kaip apibendrinantis bulatiniam plienui. Bulatiniai kardai visuomet buvo labai vertinami. Tokio kardo vertė buvo lygi geriausio dramblio kainai. Jeigu bulatinio plieno kardo ornamentas (piešinys) buvo žmogus, tai tokio kardo kaina buvo didesnė negu dramblio. Europiečiai su bulatiniu plienu susipažino dar Romos imperijos laikais (t.y. maždaug prieš 2000 metų). III amžiaus pradžioje bulatinių kardų kalimas paplito Vakarų Europoje. Tačiau po 700 metų gamybos paslaptis buvo užmiršta (pasimetė).

Kas tai yra bulatas – geležis ir anglis ir nieko daugiau. Svarbu, kad abu šie elementai būtų labai gryni, specifiškai kalama ir aušinama. Bulatinis plienas yra daugiaanglis (1,3 ... 1,5% C). Lėtai ataušinus susidaro cementito perteklius, kuris ne ištirpsta kaip esti paprastame pliene, bet lieka pakibusioje būsenoje. Cementito sluoksniai apsitraukia lėtai auštančia minkšta geležimi. Taigi, esant metale daug anglies, kas suteikia metalui kietumą, bulatinis plienas tuo pačiu išsaugo didelį tąsumą ir tamprumą. Kadangi bulate yra trapaus cementito sluoksneliai, tai kalti bulatinį plieną reikia labai atsargiai. Kūjo smūgiai turi būti lengvi ir daug kartų įkaitinama tik iki raudonumo. Perkaitinus bulatas neteks savo svarbiausių savybių ir charakteringo rašto. Bulatinio plieno gamyba labai imli, ilga ir reikalauja didelio meistriškumo.

http://www.mechanikas.mf.ktu.lt/T450M926/plienas.htm

Administracija
Administracija portretas
Vilnius
administratorius
Prisijungė: 2009-07-21
Pranešimai:
Pokalbis apie mikro-vaizdus

Pokalbis apie mikro-vaizdus perkeltas į atskirą temą.

TerMind
TerMind portretas
Kaunas
administratorius
LPA narys
Prisijungė: 2009-11-30
Pranešimai:
Ir nepamirškim reklamos ir

Ir nepamirškim reklamos ir marketingo įtakos Wink Jei prieš eilinį pilietį padėtume 4-5 vienodos formos peilius iš skirtingų plienų, ir pasiūlytume pasirinkti patikusį, tai jo pasirinkimas greičiausia būtų atsitiktinis. O jei padėje peilius pasakytume, o va šitas - iš bulato. Kaip manot, koks būtų pasirinkimas ? Smile

Kelią galima surasti arba nutiesti.

Tony
Tony portretas
Kaunas
klubo narys
Prisijungė: 2009-12-18
Pranešimai:
TerMind rašė: Ir nepamirškim

TerMind rašė:
Ir nepamirškim reklamos ir marketingo įtakos Wink Jei prieš eilinį pilietį padėtume 4-5 vienodos formos peilius iš skirtingų plienų, ir pasiūlytume pasirinkti patikusį, tai jo pasirinkimas greičiausia būtų atsitiktinis. O jei padėje peilius pasakytume, o va šitas - iš bulato. Kaip manot, koks būtų pasirinkimas ? :)

Dabar turbut imciau atsitiktini Smile

Vladas rašė:
Tai nėra nei gerai, nei blogai. Tiesiog tai ir yra bulato įpatybė - būti nestandartizuotu.

Dekui Vladai uz atsakymus, tuo Bulato paieskas ir baigsiu, nes rasti ta pyraga, kuris atitiktu tavo skoni, reikia labai daug ju suvalgyt, bet per daug tie pyragai brangus savojo standarto beieskant! Smile

O.Benderis
O.Benderis portretas
Kaunas
LPA narys
Prisijungė: 2009-12-07
Pranešimai:
Šitoj temoj betrūksta tik

Šitoj temoj betrūksta tik Vasilijaus iš Kalifornijos, vat tada tai būtų čia greitai sudėti visi taškai ant bulato ir jų gamintojų Laughing O ant damasko tai išvis Laughing

Klausimas internetinėje parduotuvėje: ""What do governments do with all the goods they confiscate?" Atsakymas: "They take them home with them, and constantly think about what a great job they have which allows them to get free stuff all the time."

loki
loki portretas
Vilnius
Prisijungė: 2010-01-27
Pranešimai:
Su tokiu kietumu geležtė

Su tokiu kietumu geležtė subyrėtų kaip stiklas..

Tony
Tony portretas
Kaunas
klubo narys
Prisijungė: 2009-12-18
Pranešimai:
Kadangi peilis ir kirvis mano

Kadangi peilis ir kirvis mano manymu neatsiejama iskylautojo dalis, o vaziuodamas i gamta visada su savimi pasiimu kirvuka, nes daug darbu su kirviu galima atlikti greiciau ir patogiau nei su peiliu, tad nusprendziau, kad reiktu atsinaujint ir isigyti koki nors nedideli kirvuka. Kadangi kirviams reikalavimai nera tokie dideli nei peiliams nusprendziau pasizvalgyt pas rusus, turint galvoje kad kaina uzima irgi nepaskutine vieta mano apsisprendime. Neklabai ilgai beklaidziodamas, radau linka, kuris nuvede i kita linka, testus ir pan.Sudomino, einu toliau.
http://www.youtube.com/watch?v=HVUIYfI5v1E
idomu, uzeinu i ju puslapi: http://www.bulat-sib.ru/topori.htm
Paziurau kainas Surprised nuo 1000-6000lt uz KAaaaa! tad nusprendziau, kad parasysiu i sita tema, kodel tokios uzlenktos kainos ar cia skaitosi normalu, ar jie ta bulata verda labai aukstos klases? juolab kad pasiziurejus i meistrus nepasakytum kad jie turi daug patirties nors tiesa yra geras mokytojas. Kaip manote kiek procentu uzkeltas bulato kaip plieno vardo kainos lyginant su jo tikrosiomis savybemis. Atkreikit demesi kirviu HRC 70-76.

_Vladas_
_Vladas_ portretas
Vilnius
administratorius
LPA narys
Prisijungė: 2009-11-03
Pranešimai:
Tony rašė: Atkreikit demesi

Tony rašė:
Atkreikit demesi kirviu HRC 70-76.

Jų kirvių deklaruojamas kietumas - 60-62 HRC. Wink

Tony rašė:
Paziurau kainas Surprised nuo 1000-6000lt uz KAaaaa! tad nusprendziau, kad parasysiu i sita tema, kodel tokios uzlenktos kainos ar cia skaitosi normalu, ar jie ta bulata verda labai aukstos klases? juolab kad pasiziurejus i meistrus nepasakytum kad jie turi daug patirties nors tiesa yra geras mokytojas. Kaip manote kiek procentu uzkeltas bulato kaip plieno vardo kainos lyginant su jo tikrosiomis savybemis.

Pradėkim nuo to - o kokį bulatą reikėtų pripažinti "aukštos kokybės"? xD
Nes bulatai būną labai įvairūs tiek pagal savo struktūrą, tiek ir pagal savybes. Netgi iš to pačio liejinio taikant skirtingą apdorojimo režimą galima nukalti visiškai skirtingų savybių geležtes. Kai meistras žino ką ir kaip reikia daryti. Wink

Na, o "normali" kaina yra ta, kurią pirkėjas sutinka mokėti. Smile
Žinant bulato gamybos technologiją, jo savikaina gaunasi gan didelė, jeigu Meistras kritiškai vertina savo gaminius ir "išbrokuoja" viską, kas gavosi "savaime" ir ko jis nenorėjo.
Gaminantys iš bet ko, kas "išvirė" tigelyje, išlaidų turi mažiau ir savo gaminius gali parduoti pigiau. Nors tas "pigiau" irgi labai sąlyginis.

Geriausias peilis yra tas, kurį turi, kai tau jo prireikia...

Tony
Tony portretas
Kaunas
klubo narys
Prisijungė: 2009-12-18
Pranešimai:
Vladas rašė: Jų kirvių

Vladas rašė:
Jų kirvių deklaruojamas kietumas - 60-62 HRC. ;)
Teisingai, sumaisiau su peiliu kietumu, bet vistiek idomu jei peilio briauna tokio kietumo trupetu ar kas moketu uz tai 6000lt. Undecided


 bulat.jpg

Vladas rašė:
Pradėkim nuo to - o kokį bulatą reikėtų pripažinti "aukštos kokybės"? xD Nes bulatai būną labai įvairūs tiek pagal savo struktūrą, tiek ir pagal savybes. Netgi iš to pačio liejinio taikant skirtingą apdorojimo režimą galima nukalti visiškai skirtingų savybių geležtes. Kai meistras žino ką ir kaip reikia daryti. ;)
Visiskai pritariu, ir tai gaunasi kates pirkimas maise, perki ir nezinai ar jie procesa pastoviai uztikrina kokybiska, jei kaina butu kur kas mazesne, ju kokybe butu galima isitikinti nesunkiai Smile
Vladas rašė:
Na, o "normali" kaina yra ta, kurią pirkėjas sutinka mokėti. :)
Smile aha!
Vladas rašė:
Žinant bulato gamybos technologiją, jo savikaina gaunasi gan didelė, jeigu Meistras kritiškai vertina savo gaminius ir "išbrokuoja" viską, kas gavosi "savaime" ir ko jis nenorėjo. Gaminantys iš bet ko, kas "išvirė" tigelyje, išlaidų turi mažiau ir savo gaminius gali parduoti pigiau. Nors tas "pigiau" irgi labai sąlyginis.
Nu taip tas tiesa, bet kuo bulatinis peilis uz 6000lt turint galvoje sito gamintojo turi skirtis nuo kokio nors S30V ar RWL-34 ar UHC plieno peilio uz 1000lt, juolab kad jie nera kazkokie inchrustuoti, paprasti darbiniai peiliai Undecided , nu nebent kaip jus ir saket atsiranda klientas kuris sutinka moketi uz "normalia" kaina, tada skirtumas kokybes ir kainos nesvarbus Smile

_Vladas_
_Vladas_ portretas
Vilnius
administratorius
LPA narys
Prisijungė: 2009-11-03
Pranešimai:
Tony rašė: Teisingai,

Tony rašė:
Teisingai, sumaisiau su peiliu kietumu, bet vistiek idomu jei peilio briauna tokio kietumo trupetu ar kas moketu uz tai 6000lt. Undecided


 bulat.jpg


Peiliams čia nurodytas mikrokietumas. Tai ne tas pats, kas tradiciškai matuojamas bendrasis plieno kietumas. Vaizdžiai kalbant, plieną galima palyginti su betonu - cemento ir smėlio mišiniu. Matuojant kietumą tradiciniu būdu, matuoklio prizme spaudžiama į betono mišinį ir nustatoma kiek jis kietas. O mikrokietumas - tai tik smelio krislelių kietumas. Bulatą galima palyginti su plastelino ir smėlio mišiniu - minkšta masė ir kieti intarpai. Minkštas pagrindas užtikrina plastiškumą ir smūginį atsparumą, o kietos dalelės - pjauna ir nedyla (kol neišplėšiamos iš plastelino). Bendras bulato kietumas kaip taisyklė būna žemas - apie 45 HRC. Nors kai kurie šiuolaikiniai bulato gamintojai daro ir "kietą" bulatą.


Tony rašė:
_Vladas_ rašė:
Pradėkim nuo to - o kokį bulatą reikėtų pripažinti "aukštos kokybės"? xD

Nes bulatai būną labai įvairūs tiek pagal savo struktūrą, tiek ir pagal savybes. Netgi iš to pačio liejinio taikant skirtingą apdorojimo režimą galima nukalti visiškai skirtingų savybių geležtes.

Kai meistras žino ką ir kaip reikia daryti. ;)


Visiskai pritariu, ir tai gaunasi kates pirkimas maise, perki ir nezinai ar jie procesa pastoviai uztikrina kokybiska, jei kaina butu kur kas mazesne, ju kokybe butu galima isitikinti nesunkiai :)


Čia ir glūdi daugumos klaidingas įsitikinimas, kad bulatas turi "kokybę" Wink

Bulatas turi savybes. Geras meistras pagal užsakymą gali padaryti bet kokias norimas savybes. O kitais atvejais bulatas turi tas savybes, kokias savo nuožiūra padarė jo gamintojas. Arba kokios gavosi savaime. Laughing


Tai nėra nei gerai, nei blogai. Tiesiog tai ir yra bulato įpatybė - būti nestandartizuotu.


Tony rašė:
Vladas rašė:
Žinant bulato gamybos technologiją, jo savikaina gaunasi gan didelė, jeigu Meistras kritiškai vertina savo gaminius ir "išbrokuoja" viską, kas gavosi "savaime" ir ko jis nenorėjo. Gaminantys iš bet ko, kas "išvirė" tigelyje, išlaidų turi mažiau ir savo gaminius gali parduoti pigiau. Nors tas "pigiau" irgi labai sąlyginis.
Nu taip tas tiesa, bet kuo bulatinis peilis uz 6000lt turint galvoje sito gamintojo turi skirtis nuo kokio nors S30V ar RWL-34 ar UHC plieno peilio uz 1000lt, juolab kad jie nera kazkokie inchrustuoti, paprasti darbiniai peiliai Undecided , nu nebent kaip jus ir saket atsiranda klientas kuris sutinka moketi uz "normalia" kaina, tada skirtumas kokybes ir kainos nesvarbus :)


S30V, RWL34 ar UHC plienai yra standartizuoti ir plienas parenkamas priklausomai nuo pageidaujamų savybių: reikia atsparaus korozijai ir dilimui - imam S30V, reikia atsparaus korozijai ir subalansuotų mechaninių savybių - imam RWL34, o jeigu atsparumas korozijai nerūpi - imam UHC.


Bulato atveju - viskas priešingai. Pirmiausia apsisprendžiam kokių savybių reikia, tuomet imam sudedamąsias dalis, kraunam į tigelį, lydom, kalam, grūdinam ir gaunam tai ko norėjom.

Arba negaunam... Laughing


Todėl bulato peilis visada bus brangesnis už lygiai tokias pat savybes turintį peilį iš pramoninio plieno.

Atitinkamai "kokybės-kainos" santykis bulatui iš principo negali būti pritaikytas, nes kaip minėjau, bulatas neturi "kokybės". Tik "kainą" ir savybes (kurias žino tik gamintojas).   Cool

Geriausias peilis yra tas, kurį turi, kai tau jo prireikia...

ek
ek portretas
Kaunas
klubo narys
Prisijungė: 2010-01-28
Pranešimai:
Tony rašė: kirviu HRC

Tony rašė:
kirviu HRC 70-76.

Kirviui?.. Surprised
Be to, pataisykite jei klystu, bet ar HRC 72 nėra Rockwell'o skalės maksimumas kalbant apie plienus?

Silkinas
Silkinas portretas
Vilnius
Prisijungė: 2009-12-18
Pranešimai:
ek rašė: Tony rašė: kirviu

ek rašė:
Tony rašė:
kirviu HRC 70-76.

Kirviui?.. Surprised
Be to, pataisykite jei klystu, bet ar HRC 72 nėra Rockwell'o skalės maksimumas kalbant apie plienus?


Kiek supratau, tai toks kietumas peilių, o kirvių mažesnis.

Maksas
Maksas portretas
Vilnius
Prisijungė: 2010-02-25
Pranešimai:
Reiktų temą naują kurti -

Reiktų temą naują kurti - pasakos ir padavimai Wink

Tony
Tony portretas
Kaunas
klubo narys
Prisijungė: 2009-12-18
Pranešimai:
O Kaip del Anosovo? Pasakom

O Kaip del Anosovo? Laughing

Pasakom ne tik tikiu bet dar ir vaikui tenka pasekt pries miega Laughing

Tony
Tony portretas
Kaunas
klubo narys
Prisijungė: 2009-12-18
Pranešimai:
Tikrai taip, tik nebuvau

Tikrai taip, tik nebuvau uzsimines kad tai naudojama butent peiliams, mintis buvo kiek ivariu faktoriu turi itakos metalo "metamorfozej" Laughing Beje gryztant prie temos as irgi uz siuolaikinius plienus bet tos mistines bulato legendos.....
Idomu kas nors is cia besilankanciu turi kokia bulato relikvija Smile

_Vladas_
_Vladas_ portretas
Vilnius
administratorius
LPA narys
Prisijungė: 2009-11-03
Pranešimai:
Tony rašė: bet tos mistines

Tony rašė:
bet tos mistines bulato legendos.....

"Toks didelis, o pasakomis tiki..." Kopiraitas Laughing
Kai sekanti kartą susibėgsim, duosiu tau peilį iš gero Kirpičiovo bulato - galėsi namo pasiėmęs pats išbandyti.

Geriausias peilis yra tas, kurį turi, kai tau jo prireikia...

Maksas
Maksas portretas
Vilnius
Prisijungė: 2010-02-25
Pranešimai:
Kazkur skaiciau, kad yra

Kazkur skaiciau, kad yra technologija galinti sukietint viduriniuosius plieno sluoksnius pageidaujamame gylyje, magnetinio lauko pagalba
+++++++++++++++++++
Panašu į technologiją pinigams išvilioti. o dėl kieto vidaus ir minkštos išorės(jei kam reikia kad peilis būtų lengvai sulankstomas ir braižytusi) tai tam yra senai atidirbta texnologija - laminatas.

Tony
Tony portretas
Kaunas
klubo narys
Prisijungė: 2009-12-18
Pranešimai:
Bulatas, bulatas, bulatas o

Bulatas, bulatas, bulatas Smile o as visai buciau nieko pries isigyti, bet va kaina kanda. Juolabiau kad daugeli tuo tarpu ir mane baido neaiskumas is ko daroma kaip daroma ir kas gausis per bulatas po viso proceso, panasiai kaip pirkti kate maise Smile. Viskas slypi technologijoje, pasiziurekit kaip istobulejo grudinimas, su visokiais azotais ir pan su keliu laipsniu ir minuciu islaikymo prie tam tikros temperaturos tikslumu. Kazkur skaiciau, kad yra technologija galinti sukietint viduriniuosius plieno sluoksnius pageidaujamame gylyje, magnetinio lauko pagalba. Tai pasirodo, kad plieno kristalinei metamofozei ytakos turi ne tik karstis saltis, laikas, bet ir magnetinis laukas Smile

Maksas
Maksas portretas
Vilnius
Prisijungė: 2010-02-25
Pranešimai:
Bulatas, damaskas dabar jau

Bulatas, damaskas dabar jau nebeapsimoka. kai gali geležtę iš cpm154 arba s30v užsisakyti už mažesnę kainą negi toks peilis parduotuvėje, tai prasmės vargti nėra. Juo labiau kad jei kalbėti apie Pampucha tai jis vienintelis daro nerudyjantš damaską ir bulatą. bet kaina apie 1 500 lt už peilį.

_Vladas_
_Vladas_ portretas
Vilnius
administratorius
LPA narys
Prisijungė: 2009-11-03
Pranešimai:
Dalį komentarų dėl plieno

Dalį komentarų dėl plieno pirkimo perkėliau į naują temą Prekybos forume. Wink

Geriausias peilis yra tas, kurį turi, kai tau jo prireikia...

O.Benderis
O.Benderis portretas
Kaunas
LPA narys
Prisijungė: 2009-12-07
Pranešimai:
Tony, teks kelių pas rusų

Tony, teks kelių pas rusų kalvį Pampuchą ieškot Smile Naudingose nuorodose pasižiūrėk, ten buvo filmukas įdėtas, kaip jis bulatą lydo ir peilio geležtę iš jo nukala. Na, pačio lydimo ten nedaug, bet truputį paaiškina ir parodo bulato lydinį, o paskui jau geležčių gamybą.

Klausimas internetinėje parduotuvėje: ""What do governments do with all the goods they confiscate?" Atsakymas: "They take them home with them, and constantly think about what a great job they have which allows them to get free stuff all the time."

Tony
Tony portretas
Kaunas
klubo narys
Prisijungė: 2009-12-18
Pranešimai:
Pastaruoju metu susidomejau

Pastaruoju metu susidomejau bulatu tai randu visokiu idomybiu Smile tame tarpe ir tokiu kaip"ВОЛНОВАЯ СТАЛЬ"
O del bulato tai tikrai nekas, ant svieto neperdaugiausiai yra kalviu bandanciu ji atkartoti, o ir technologijos nezinant vargu ar kyla labai didelis noras idet daug triuso ir gaut neaisku ka Smile, senais laikais kai kalvyte buvo viena pagrindine amatininkystes saku buvo tinkamai paruosta dirva atsirasti bulato technologijai, juolab kad ir karai vyravo dazni tais laikais. Kazkada skaiciau ir net su paveiksliaukais buvau rades, kad damaskinio peilio pjovimas labai priklauso nuo sluosniu virinimo ir tokiu atveju norint rinktis gerai pjaunanti peili reiktu ieskot butent tos strukturos rasto. Gal kas turi kokybiska fotke su tokiu rastu?
http://www.kuznec.com/stal.htm
Pasak kalvio belekaip susauktas damaska ir pjaus belekaip. Bent asmeniskai man sitas starisniukas patiko ypac ta vieta po visu testu IMHO.

_Vladas_
_Vladas_ portretas
Vilnius
administratorius
LPA narys
Prisijungė: 2009-11-03
Pranešimai:
Tony rašė: Kazkada skaiciau

Tony rašė:
Kazkada skaiciau ir net su paveiksliaukais buvau rades, kad damaskinio peilio pjovimas labai priklauso nuo sluosniu virinimo ir tokiu atveju norint rinktis gerai pjaunanti peili reiktu ieskot butent tos strukturos rasto. Gal kas turi kokybiska fotke su tokiu rastu?


Apie šiuolaikinio damaskinio plieno savybes vien tik pagal raštą spresti sunku, nes daromas jis iš labai įvairių plienų, tad net jeigu raštas "teisingas", dar reikia žinoti kokie plienai buvo panaudoti.

Raštas buvo reikšmingas senoveje, kai damaskas buvo daromas tik iš dviejų rūšių plieno - "gero" ir "blogo". Laughing  

Štai kaip atrodo senovinis "damaskas":Rašto sutankėjimas prie ašmenų - tai ir yra "teisingo" damasko požymis.

Geriausias peilis yra tas, kurį turi, kai tau jo prireikia...

O.Benderis
O.Benderis portretas
Kaunas
LPA narys
Prisijungė: 2009-12-07
Pranešimai:
Quote:Bent jau tokia yra

Quote:
Bent jau tokia yra vyraujanti bulatus gaminančių meistrų nuomonė

Objektyvesnė greičiausiai "outsource-inė" nuomonė Laughing

Klausimas internetinėje parduotuvėje: ""What do governments do with all the goods they confiscate?" Atsakymas: "They take them home with them, and constantly think about what a great job they have which allows them to get free stuff all the time."

_Vladas_
_Vladas_ portretas
Vilnius
administratorius
LPA narys
Prisijungė: 2009-11-03
Pranešimai:
Tony rašė: Ar cia

Tony rašė:
Ar cia nepasiteisines plienas ar sunki technologija, kame saknys, kad jis nelabai populiarus?Pasidalinkit info!

Nepasiteisinęs dėl sudėtingos technologijos... Laughing

Pabandysiu paaiškinti paprastai ir kiek tai įmanoma nesigilinant į metalotyrą - šį plieną (парабулат=волновая=уральская узорчатая) gauna tam tikru režimu termiškai ir mechaniškai apdorojant elementarų anglingą įrankinį plieną (Х12МФ; D2 ir pan.) taip, kad suardoma ir pakeičiama plieno kristalinė gardelė (poeutektidinės struktūros pakeitimai).
Išėsdinus tokiu būdu apdorotą plieną, jo paviršiuje matosi banguotas ir į bulatinį panašus raštas. Iš čia ir pavadinimai парабулат-pseudobulatas arba волновая сталь-bangų plienas.
Dėl pakeistos metalo struktūros plieno savybės kažkiek pasikeičia ir peilininkystės prasme pagerėja, tačiau nieko stebūklingo.
Net ir niekaip papildomai neapdorotą įrankinį plieną gerai nupoliravus ir išėsdinus, jo paviršiuje silpnai, bet irgi matysis "parabulato" raštas. Tik kas iš to. Wink

O nepopuliarus ši būdas dėl to, kad pagrindinė tokios technologijos problema - tiksliai atgaminti ir pakartoti metalo apdorojimo režimą.
Kiekviena kartą plienas gaunasi šiek tiek kitoks.
Čia panašiai kaip su kopūstų raugimu būna - tai menulis ne toks, tai vėjas ne iš tos pusės ir kiekviena bačka - skirtingo skonio... Laughing

Geriausias peilis yra tas, kurį turi, kai tau jo prireikia...

TerMind
TerMind portretas
Kaunas
administratorius
LPA narys
Prisijungė: 2009-11-30
Pranešimai:
Bulato gavimo technologija

Bulato gavimo technologija sudėtinga, reikia daug rankų darbo įdėti. Nedaug meistrų jį gali išlydyti. Todėl brangu ir nelabai populiaru.

Kelią galima surasti arba nutiesti.

to_mazas
to_mazas portretas
Kaunas / UK
Prisijungė: 2009-12-18
Pranešimai:
Žinau, tik kad "bulatas" yra

Žinau, tik kad "bulatas" yra UHC (Ultra High carbon Steel), tai logiškai "parabulat" turėtų mažiau anglies turėti Undecided

"I always have a plan." Hannibal Smith, The A Team.

_Vladas_
_Vladas_ portretas
Vilnius
administratorius
LPA narys
Prisijungė: 2009-11-03
Pranešimai:
to_mazas rašė: Žinau, tik kad

to_mazas rašė:
Žinau, tik kad "bulatas" yra UHC (Ultra High carbon Steel), ...

UHC savo struktūra panašus į bulatą, bet tai labiau "parabulatas", nei bulatas. Bent jau tokia yra vyraujanti bulatus gaminančių meistrų nuomonė. Wink

Bendrai imant, tai bulatų tema, ko gero, pati prieštaringiausia metalurgijoje - "du meistrai ir trys nuomonės" Kopiraitas Laughing

Geriausias peilis yra tas, kurį turi, kai tau jo prireikia...

 

GIKO peiliai

Peiliai.net

peiliai_net

e-peiliai

e_peiliai.jpg

Ginalas

Ginalas-100x100px.jpg 

galandimo-paslaugos.jpg

Foruminis-peilis

view counter

view counter

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

view counter
  © 2020 Peilininkų asociacija  
hostingas su 10% nuolaida